eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Cupertino, 2016. október 27.Tim Cook, az Apple amerikai számítástechnikai cég vezérigazgatója a vállalat újdonságait bemutató rendezvényen az Apple kaliforniai központjában, Cupertinóban 2016. október 27-én. (MTI/EPA/Tony Avelar)
Nyitókép: Tony Avelar

Fura trükk van készülőben az Apple-töltőknél, dörgedelmes üzenet jött

Az Európai Unió máris fenyegető üzenetet küldött.

Hosszú ideig igyekezett az Európai Unió rászorítani az amerikai Apple-t arra, hogy a verseny érdekében ne a saját ökoszisztémájába tartozó Lightning csatlakozóját építse be a készülékeibe, hanem a világszerte használt USB-C-vel lehessen tölteni az eszközöket.

Az Apple végül beadta a derekát és közölte, hogy az Apple iPhone 15 szériától jön a változtatás. Ám mostanában igencsak sok jel mutat arra, hogy a cupertinói cégóriás ezen a szigoron is nyerni próbál.

Mint ismert, a 2012-es bevezetés óta a gyártótól, vagyis az Apple-től származó, a Made for iPhone (MFi) által tanúsított Lightning portok és csatlakozók egy apró integrált áramkört tartalmaznak, mely megerősíti a csatlakoztatott alkatrészek eredetiségét. Ha viszont ilyen chipet nem érzékel a telefon, gyakran azt a hibaüzenetet küldi, hogy "ez a tartozék nem támogatott", és nem engedi használni.

A friss hírek szerint az újonnan a telefonokba kerülő USB-C port is rendelkezni fog egy Lightning-szerű hitelesítési chippel, és szakoldalak szerint az Apple arra készül, hogy

csak a saját, MFi-eszközeivel legyenek használhatók az olyan funkciók, mint a gyorstöltés és a nagy sebességű adatátvitel.

Ez ellen szólalt fel a minap az Európai Unió a belső piacért felelős biztosa. A német Die Zeit és az AppleInsider értesülései szerint azok a készülékek, amelyek nem felelnek meg a töltőkkel szemben támasztott követelményeknek, nem kerülhetnek az Európai Unió piacára - írta a Liner. Mindez azt jelenti, hogy ha az Apple folytatja a kiszivárgott hírek szerinti tervét, miszerint korlátozza az USB-C port funkcionalitását az iPhone 15 modellekben, akkor a készülékek betiltásra kerülnek a világ egyik legnagyobb piacán.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×