Infostart.hu
eur:
390.61
usd:
331.1
bux:
110815.28
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Facebook/Kolodko Art

Újabb rajzfilmes miniszobor bukkant fel Budapesten

A Széll Kálmán téri Mekk Elek (és az ifjabb), a Falk Miksa utcai mókus, a Főkukac és a minitank a Bem rakparton... a budapesti miniszobrok sora most egy újabb alkotással, a Kockásfülű nyúllal bővült.

A közkedvelt mesefigura bronz szobra a Lánchidat kémleli a budai Várból, a Sikló mellől. Az alkotó, Kolodko Mihály a Facebook-oldalán közölt képeket a vadonatúj szoborról.

Reméljük, ahogy a többi, úgy a Kockásfülű nyúl is sokág a helyén marad, és nem jut az eredeti Mekk Elek szobor sorsára.

Az anyai ágon magyar származású, 1978-ban Ungváron született művész legtöbb szobra szülőhelyén található, de 2017-es Magyarországra költözése óta Budapesten is megjelentek apró, szerethető alkotásai.

Címlapról ajánljuk
Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Akár a helikopteres mentés költségeire is nyújt fedezetet a megfelelően megválasztott biztosítás – mondta el az InfoRádióban Kozma Gábor, az Insura.hu vezérigazgatója.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×