Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Karácsony Gergely, az MSZP és Párbeszéd főpolgármester-jelöltje beszél a Jávor Benedekkel, az MSZP-Párbeszéd EP-képviselőjelöltjével az ivóvízzel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatójukon az I. kerületi Batthyány téren 2019. május 7-én. A Párbeszéd kezdeményezi, hogy uniós és magyar kormányzati támogatással cseréljék ki a fővárosi társas- és családi házak vízhálózataiban található ólomcsöveket.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Tarvágás: Karácsony Gergely felülírná a kormányzati szabályozást

A főpolgármester szerint a felelős energiapolitika a zöld energiaforrások használata, nem pedig az erdők kivágása. Ezért felül akarják írni a kormányzati döntést.

"Budapest megvédi az erdőit, Budapest megvédi a fáit, Budapest nem engedi a kormányzati tarvágást" – olvasható Karácsony Gergely, Budapest főpolgármesterének Facebook-oldalán.

Mint fogalmazott: a környezetvédelmi törvény lehetővé teszi a helyi önkormányzatok számára, hogy az országos jogszabályban foglaltaknál szigorúbb környezetvédelmi követelményeket határozzanak meg. A főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés augusztusi ülésérére

beterjesztett egy rendeletmódosítást is, ami nem engedi meg Budapesten a természetvédelmi területeken a tarvágást.

A főpolgármester szerint "védenünk kell a fáinkat egészen addig, amíg a kormány el nem áll attól a példátlanul rövidlátó, ostobán felelőtlen szándékától, hogy a természetvédelmi szabályok felfüggesztésével lehetővé teszi az erdők kiirtását".

Karácsony Gergely posztjában azt is írja, itt az ideje, hogy "véget vessünk a rövidlátó, a jövőt felélő kormányzati kapkodásnak", és az önkormányzatokkal egy jövőt féltő, zöld és fenntartható megoldásokkal kell kezelni az energiaválságot és a klímaválságot. "Ennek a kormánynak lett volna 12 éve valódi és fenntartható rezsicsökkentést elérni az épület- és nyílászáró-szigeteléssel, a megújuló energiák használatával".

Karácsony Gergely szerint a kormánynak még pénze is lett volna erre, ha máshonnan nem, az uniós forrásokból.

A főpolgármester teljes Facebook-bejegyzése itt érhető el:

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Péntek reggelre bizonytalan hangulat alakult ki a tőzsdéken, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja egy ponton 100 dollár fölé hajtotta a Brent árfolyamát, ismét felerősítve az inflációs és kamatemelési félelmeket. A helyzetet Donald Trump új vámintézkedései is rontották, miközben a vállalati fronton sorra érkeznek a gyorsjelentések. Napközben azonban javul a hangulat, Európában részben az olajár napközbeni korrekciójának köszönhetően pozitív volt a kép, a magyar tőzsdén pedig a BUX és a Mol is történelmi csúcsra ment. Az amerikai indexeket azonban ma is lehúzzák a chipgyártók.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×