eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Márki-Zay Péter, az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje beszédet mond a Nemzetközi Befektetési Bank székháza előtt, a szervezők szerint az orosz kémbank és Putyin ellen szervezett demonstráción 2022. március 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ellenzéki beismerés? Nem küld Magyarország fegyvereket Ukrajnába

Az érintett gép Pápán állomásozik, és 12 ország közösen birtokolja, de Ukrajnába közvetlenül nem repül.

Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt a közelmúltban többször állította, hogy a kormány vádjaival szemben nem az ellenzék küldene kormányra kerülve fegyvereket és katonákat Ukrajnába, hanem a kormány tesz ilyet jelenleg is, aktívan. Erről a politikus szerdán is beszélt a köztévének adott interjújában ("éppen Orbán Viktor küld fegyvereket Ukrajnába, most is van fegyverszállítás Magyarországon keresztül, magyar gépek részt vesznek ebben"), ezért a Telex utánajárt, tényleg igaz-e ez a valóságban, miközben a kormány azt állítja, nem vesz részt semmilyen közvetlen fegyverszállításban a háború sújtotta országba.

Az Egységben Magyarországért a Telex megkeresésére azt válaszolta, "Márki-Zay Péter azokra a magyar lajstromban lévő, pápai bázison állomásozó NATO gépekre gondolt, amik részt vesznek a fegyverszállításban". Vagyis

arra a C-17-es Boeingre célzott, ami magyar felségjelzésű és Pápán állomásozik, és február 27-én gránátokkal és rakétákkal megrakva indult el Hollandiából egy meg nem nevezett kelet-európai országba, hogy a fegyvereket onnan Ukrajnába szállítsák.

A gépet 12 ország közösen birtokolja, felségjelzése pedig azért magyar, mert Magyarországon vették nyilvántartásba, repülési órákat bármely ország vásárolhat, így az összeállításban olvasható feltételezésben az fordulhat elő, hogy a 12 országból bármelyik szállíthat fegyvert és katonai erőt, de közvetlenül Ukrajnába aligha, erre pedig nincs is bizonyíték.

Márki-Zay Péter szombat este aztán ismét arra utalt a Facebookon, hogy Magyarország fegyvert szállít Ukrajnába.

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×