eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: pixabay

Változtatna az állami szektorban is az ellenzék

Kormányzásuk esetére a rugalmas munkavégzés lehetőségeinek bővítését ígérték és radikális béremelést.

Az állami szektorban dolgozók helyzetéről beszéltek többek között ellenzéki képviselők pénteken online sajtótájékoztatójukon.

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője a Facebookon közvetített online sajtótájékoztatón azt mondta, az állam az egyik legrosszabb munkáltató Magyarországon, a tavaly bejelentett béremelések pedig nem oldottak meg semmit.

Példaként említette, hogy egy kétgyermekes, 27 év munkaviszonnyal rendelkező, diplomás szociális dolgozó egy nyugat-magyarországi megyei jogú város intézményében 221 ezer forintot keres a béremelés után, míg egy egygyermekes, 12 éve dolgozó, felsőfokú végzettségű, 84 értelmi fogyatékossággal élőt gondozó társa 260 ezer forintos bért kap.

Ungár Péter hangsúlyozta, sokan hagyják ott a szociális, az egészségügyi, az oktatási, a kulturális szektort, hogy a kereskedelemben helyezkedjenek el, mert ott magasabbak a bérek. Ha ezek az emberek elhagyják a pályájukat, akkor leáll Magyarország - hangoztatta.

Ha nem lesz radikális béremelés ezeken a területeken, akkor nem lesznek jó közszolgálatások sem - közölte, az állami szektorban élők megbecsülését kérve.

Bősz Anett, a DK frakcióvezető-helyettese, a Liberálisok elnöke szorgalmazta magas hozzáadott értékű munkát igénylő munkahelyek, a tudásalapú gazdaság és az ahhoz kapcsolódó megfelelő oktatási rendszer megteremtését, miután szerinte az Orbán-kormány az elmúlt 12 évben tudatosan tartotta alacsonyan a béreket.

Ígéretet tett arra, hogy ha az ellenzék alakíthat kormányt az április választás után, akkor bővítik a rugalmas munkavégzés lehetőségeit, például a részmunkaidős foglalkoztatást, a távmunkát.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke, országgyűlési képviselője közölte, az ellenzéki pártok arra törekednek, hogy ha valaki kimaradt az elmúlt években Orbánék jövőképéből, ők is megtalálhassák a számításukat Magyarországon.

Európa legrövidebb és leszűkmarkúbb rendszerének nevezte az álláskeresési járadékot. Bírálta, hogy az ötnél kevesebb főt alkalmazó vállalkozások - több mint másfél millió ember - kimaradt a kereseti statisztikákból, pedig az ő vélhetően az átlagnál is alacsonyabb bérük nem javítaná Orbánék pozícióját.

A közmunkaprogramról szólva azt mondta, az a céljuk, hogy a piacon is hasznosítható képzettséget szerezzenek a programban résztvevők.

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×