Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Nyitókép: pexels.com

Hőségben jár a hűsítő folyadék

Több óvintézkedést kell megtenni azokért, akiknek a hőségben kint kell dolgozniuk – hívta fel a figyelmet a munkaerőpiacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár.

Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter döntése értelmében június 12-től június 16-a éjfélig hőségriadó van érvényben, ebben a helyzetben pedig minden szabadban dolgozó embernek különös óvintézkedéseket kell tennie annak érdekében, hogy elkerülje a hőártalmakat, fogalmazott Marczinkó Zoltán.

"Elsődleges és kimondható szabály, hogy minden munkaadónak a munkavállaló számára biztosítania kell a folyadékutánpótlás lehetőségét, hiszen ebben az időjárási helyzetben a hidratálás az elsődleges"

– emelte ki a helyettes államtitkár. A munkaadónak 14-16 Celsius-fokos folyadékot, jellemzően ivóvizet kell biztosítania.

Az óránkénti 5-10 perces szünet árnyékos helyen, ülő állapotban – az építőipart leszámítva – csak ajánlás, tette hozzá Marczinkó Zoltán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×