Még ebben a parlamenti ciklusban van esély a vendéglátást terhelő áfamix egyszerűsítésére, az éttermekben elvitelre készülő ételek forgalmi adója például 22 százalékponttal csökkenhetne - írja a Világgazdaság az ágazati érdekképviseleti szövetség elnökétől kapott információk alapján. A változtatások nyomán azonos mértékben adózna a helyben készült és az elviteles étel, és nem kellene különböző áfakulcsot alkalmazni például a palackozott üdítőre, illetve a helyben készült limonádéra.
A Magyar Nemzet a magyar próza napjának meghatározása körül kialakult vitáról közölt összeállítást. A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete ugyanis a tavalyi könyvhéten kezdeményezte, hogy a 2016-ban elhunyt Esterházy Péter születésnapja, április 14-e legyen ez a nap. Az ötletnek hamar vetélytársa akadt, miután a Magyar Írószövetség felvetette, hogy ünnepeljék a magyar próza napját minden évben Jókai Mór születésnapján, február 18-án, majd a művészeti akadémia is ez utóbbi elképzelés mellé állt.
Milliók várakoznak Európa határain – mondta a Magyar Időknek adott interjúban Gallai Sándor. A Corvinus egyetem oktatója, valamint a Migrációkutató Intézet tudományos igazgatója rámutatott, hogy a szubszaharai térségben a legnagyobb az elvándorlási szánék, körülbelül minden harmadik ember mondta azt, hogy adott esetben útra kelne, a legrosszabb helyzetben levő országokban ez az arány akár a negyven-ötven százalékot is eléri. Kitért arra is, hogy a nyugat-európai befogadó országok döbbenetes összegeket költenek integrációra, részben eredménytelenül.
A Magyar Idők szerint hozzávetőleg háromszázezerre tehető azon magyarok száma, akik külföldön dolgoznak, közülük pedig nagyjából 72 ezren a határ menti területeken élnek és legtöbbjük Ausztriában vállal munkát. A lapnak minderről Szalai Piroska, a Nemzetgazdasági Minisztérium tanácsadója beszélt a rendelkezésére álló adatok alapján. Hozzátette: arányaiban a környező országokhoz képest alacsony a külföldön dolgozó magyarok száma.
Hazaviszi a dugipénzt a világ egyik legnagyobb adóelkerülője, az Apple – olvasható a Portfolion. A cég készpénzállománya ugyanis hatalmasra hízott az elmúlt években és adózási megfontolásból szinte ennek teljes egészét, 200 milliárd dollárt külföldön tartott eddig a társaság. Egy nemrég tett bejelentés értelmében azonban enged a nyomásnak az Apple és hazaviszi az Egyesült Államokba a pénzt. Mindezt használhatja osztalékfizetésre, saját részvény vásárlásokra vagy akár akvizíciókra is.
A pénzcentrum.hu a korábbi BAR-listát 2011-ben felváltó Központi Hitelinformációs Rendszerről és annak mai működéséről készített összeállítást, amely elődjéhez hasonlóan lehetőséget teremt a hitelintézeteknek, hogy még idejében kiszűrjék a rossz adósokat, ám – ellentétben a korábbi rendszerrel – a jó adósok információit is tartalmazza.