eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Megérkezett az 5G Magyarországra

Megérkezett az 5G Magyarországra

Az Ericsson és a Magyar Telekom bemutatta az első 5G kapcsolatot Magyarországon csütörtökön, az Ericsson Magyarország budapesti kutató fejlesztő központjában, a mobilhálózati kapcsolat másodpercenként 22 gigabites (Gbps) letöltési sebességet ért el.

Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a hálózat integrált rádiótechnikája

a jelenlegi mobiltechnológiáknál 20-szor gyorsabb letöltési sebességet tesz lehetővé.

Hozzátette, hogy az 5G szabványosítás első szakasza folyamatban van, várhatóan 2018-ban zárul le, a teljes folyamat 2019-2020-ig tarthat. Az első felhasználási területekre példaként elsősorban az ipari alkalmazásokat említette, például a dolgok internetét (IoT), a robottechnológiával kapcsolatos szolgáltatásokat, és a különböző iparágakat, az autóipart, az egészségügyet, a közszolgáltatást, a mezőgazdaságot.

Közölte: a hálózatot az Ericsson elsősorban az operátoroknak, a mobilszolgáltatóknak fejleszti. Az Ericsson óriási üzleti potenciált lát az 5G-ben, és arra számít, hogy 2026-ig 582 milliárd dollár piaci lehetőséget teremt, és a bevételek 35 százalékos növekedését teszi lehetővé.

A jelenlegi 4G hálózatok fokozatosan fejlődnek az 5G technológia irányába, az 5G hálózat indulásakor - ami 2020 előtt nem várható - együttműködik a kettő - mondta.

Kim Kyllesbech Larsen, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta: az új hálózat teljesen új koncepciót jelent, egyesíti a vezetékes és a mobil kommunikációt. A bemutatott technológia már az 5G hálózat szabványosítás előtti verziója. Az 5G koalíció tagjaként együttműködnek a zalaegerszegi tesztpálya infokommunikációs infrastruktúrájának kiépítésében - mondta.

Emlékeztetett arra is, hogy a Magyar Telekom az Ericssonnal, kormányzati testületekkel, egyetemekkel, hálózati berendezések gyártóival és forgalmazóival együtt mind részt vesznek a magyarországi 5G koalícióban és közös céljuk az 5G sikeres magyarországi bevezetése.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×