Állattal úgy közlekedjünk, hogy a kutya, illetve a macska és az utastársak is biztonságban legyenek – hívta fel a figyelmet a Rex Kutyaotthon Alapítvány igazgatója.
„A kutyáknak a metrón a leggyakoribb sérülésveszély a mozgólépcső fölső és alsó része, ahol bemegy a vaslemez a lépcső, hogy ezt megelőzzük, emeljük fel a kis- és a középtestű állatot. Nagytestű kutya esetében kérjük meg a forgalomirányítót, hogy állítsa le a mozgólépcsőt, hogy biztonságosan tudjunk közlekedni” - mondta Koleszár István.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány igazgatója hozzátette, közterületen a kutyát pórázon vezessük. Vérmesebb állatot szájkosárral is lássunk el, nehogy megharapjon valakit. Tartsuk magunknál az állat oltási könyvét, amivel igazolható, hogy érvényes veszettség elleni oltással rendelkezik, illetve mikrochippel meg van jelölve.
„Az állatoknak is érvényes menetjeggyel kell rendelkezniük. A BKK megköveteli – jogosan – a szájkosár meglétét. Kistestű vagy beteg állatot zárható dobozban vagy úgy szállítsuk, hogy másban ne tegyenek kárt” - mondta Koleszár István.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány igazgatója arra is felhívta a figyelmet, legyen nálunk zacskó és törlőkendő, hogy fel tudjuk takarítani, ha az állat a peronra piszkít.
„Ha olyan állatot viszünk, amiről nem tudjuk, hogyan viselkedik a tömegközlekedési eszközökön, fokozatosan szoktassuk hozzá ezekhez a szerkezetekhez. Egy állatmenhelyről kivitt kutya esetében kicsi a valószínűsége, hogy egyből magabiztosan fog mozogni a tömegközledési eszközön” - jegyezte meg Koleszár István.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány igazgatója azt ajánlja, szánjunk rá időt, próbáljuk meg hozzászoktatni az állatot a helyzethez, szocializáljuk, ha nem vagyunk biztosak magunkban, kérjünk segítséget kutyaiskolától.