eur:
389.31
usd:
362.65
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Nem lesz több a visszaváltható palack

Nem tartják teljesíthetőnek azt a jogszabályt az üdítőital-gyártók, amelynek alapján január 1-jétől termékeik 7 százalékát újratölthető palackokban kell forgalomba hozni. Évi 30-40 millió forintot veszíthetnek.

"Nem lehet végrehajtani a törvény előírásait: az ásványvíz ipar termékeinek literenként számolva jelenleg maximum 1,5 százalékát tudná újratölthető csomagolásba tölteni az előírás szerinti 7 helyett" - mondta az InfoRádiónak a Magyar Ásványvízgyártók Szövetségének elnöke.

Fehér Tibor szerint az újratölthető palackok piacképtelenek és korszerűtlenek, hiába állítják egyesek, hogy ez a jövő útja. A szervezet elnöke elmondta: a gyártók technikailag sincsenek felkészülve a változtatásra, hiszen nem állnak rendelkezésre az újratölthető csomagoláshoz szükséges anyagok.

Nem számít törvénysértésnek, ha a gyártó vagy a forgalmazó nem tudja teljesíteni az előírást: ebben az esetben azonban egyik sem mentesül a termékdíj fizetése alól. Ez a komolyabb gyártóknak körülbelül 30-40 millió forintjába kerülne évente - tette hozzá Fehér Tibor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×