eur:
413.93
usd:
396.7
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Monoclonal antibodies or immunoglobulin fighting against a group of coronavirus or covid cells 3D rendering illustration. Immunity, immune system, immunotherapy, biomedical, biology, medicine concepts. Accurate scientific render and artist vision.
Nyitókép: libre de droit/Getty Images

Itt az újabb megoldás: tartós védelmet ad az antitestkoktél

A Regeneron szintetikus antitestkoktélja a gyártó szerint jól véd a tünetes megbetegedés kialakulásával szemben.

A gyártó szerint azok, akik megkapták a Regen-Cov névre keresztelt antitest-terápiát, nyolc hónapon át több mint 80 százalékos hatékonyságú védelmet élveznek a tünetes koronavírus-fertőzéssel szemben.

Myron Cohen szerint, aki az Észak-Karolinai Egyetem kutatójaként az amerikai kormány által támogatott tanulmányt folytat a kezelésről, ez főként azok számára lehet fontos hír, akiknek szervezete nem produkált megfelelő immunválaszt az oltások felvételét követően. Ebbe a csoportba tartoznak az immunhiányos állapotú emberek is a MedicalXpress cikke szerint.

A kutatásban 842 ember kapta meg az antitestkoktélt, 841 pedig placebót. A Regen-Covból a bőrbe fecskendezve adtak be 1200 milligrammos adagot. Nyolc hónapon át figyelték meg a kutatás résztvevőit: a Regen-Covot kapó csoportban ez idő alatt hét, míg a kontrollcsoportban 38 megbetegedés következett be. Eszerint a tünetes megbetegedés kockázata mintegy 81,6 százalékkal csökkent.

Ami még fontosabb: senki sem került kórházba az antitest-terápiát kapó résztvevők közül, viszont a másik csoportból hatan is.

"A Regen-Cov egyetlen adagja hosszú távú védelmet nyújtott a koronavírus ellen, beleértve a háztartási expozícióból eredő különösen magas kockázatú időszakokat, valamint hosszabb távon a folyamatos, szélesebb körű expozíció során" – mondta George Yancopoulos, a vállalat elnöke és tudományos igazgatója.

A készítmény két, laboratóriumban előállított monoklonális antitesten alapul. Ezek az Y-alakú fehérjék

a koronavírus felszínén található tüskékhez kötődnek,

és megakadályozzák, hogy a kórokozó behatoljon az emberi sejtekbe.

A vakcinák az immunrendszert is ilyen antitestek termelésére trenírozzák. Egyes emberek, köztük az idősek és a legyengült immunrendszerűek azonban nem reagálnak jól a vakcinákra. Ezek a csoportok profitálhatnak leginkább a passzív vakcinázásból, azaz az antitestek közvetlenül a szervezetbe juttatásából.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×