Infostart.hu
eur:
363.13
usd:
308.8
bux:
139459.59
2026. április 14. kedd Tibor
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Forma-1-es Magyar Nagydíjon a mogyoródi Hungaroringen 2024. július 21-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Gulyás Gergely: a leggazdagabbak idecsábításáról is szól a 105 milliárdos Hungaroring-beruházás

A Forma–1-es Magyar Nagydíj több szempontból is kiemelten fontos – hangsúlyozta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a vasárnapi mogyoródi futam kapcsán a Hungaroringen. Beszélt a létesítmény felújításáról is.

A magyar fél és a Forma–1 mögött álló nemzetközi sportági szövetség között a tárgyalások nagy részét tavaly már lefolytatták, emiatt is biztosított a Magyar Nagydíj jövője 2032-ig. Mint Gulyás Gergely az InfoRádióban elmondta, a tárgyalások azt rögzítették, milyen feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy az F1 hosszú távon is Mogyoródon maradhasson.

"A mogyoródi pálya nem a legmodernebb, de ez csak eddig volt igaz, most elindult egy olyan, mintegy 105 milliárd forint értékű fejlesztés, ami lehetővé teszi a verseny megrendezését. Az átalakítás 2026-ra készül el, akkorra fog kinézni a pálya, ahogy a Forma–1-gyel kötött megállapodás alapján ki kell hogy nézzen" – rögzítette Gulyás Gergely.

Ez az esemény szerinte az ország számára fontos PR- és presztízsszempontból is, de azért is, mert az a több mint 300 ezer embernek, aki ezt a versenyt évről évre a helyszínen élvezi – többségében külföldiek –, ez egy nagy élmény, ráadásul napokat, heteket töltenek Magyarországon, ez gazdaságilag is jelentős.

Elárulta, a beruházás első ütemét befejezve kellett megrendezni az idei Magyar Nagydíjat. A munkával kicsit előrébb is tartanak, mint ahogy remélték. A pályát 30 nappal a verseny kezdete előtt kellett átadniuk. Most tehát megint jön egy év munka, majd ismét egy hónappal a 2025-ös verseny előtt kell leállniuk. A végső befejezésre a határidő 2026. április 20., de Gulyás Gergely szerint valamivel hamarabb is befejezhetik az átalakítást.

Felmerül a kérdés, hogy a fejlesztések, a megújuló pálya elkészültével emelkednek-e a jegyárak. Mint mondta, nem az a cél, hogy minden jegy ára emelkedjen, hanem a legmagasabb árkategóriájú szolgáltatáshoz férhetnek majd hozzá még többen, öt-hatszor annyian, mint eddig. Ezek a jegyek és szolgáltatások jellemzően külföldi üzletemberek számára elérhetők, de komoly bevételt hoznak.

"Lesz egy olyan komoly fejlesztés, ami mindenki számára előnyös, mindenki méltóbb körülmények között tud eljutni a Forma–1-re, és jobb körülmények között élvezheti a versenyt. Az elsődleges cél nem az, hogy mindenkinek emeljük a jegyárakat, ma is elég magasak, hanem hogy azok, akik nagyon gazdagok és nagyon sokat tudnak fizetni, minél többen jöhessenek, és az jelentsen minél nagyobb bevételt" – nyomatékosította Gulyás Gergely.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×