eur:
408.55
usd:
375.28
bux:
74036.8
2024. november 5. kedd Imre
Pergel Szandra és Szudi Ádám a Lee Ho Ching, Ho Kwan Kit alkotta hongkongi kettős ellen játszik a vegyes páros viadal negyeddöntőjében az asztaliteniszezők World Tour-sorozatának dél-koreai állomásán, Puszanban 2019. július 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

Megszólalt az elnök a keretből kitett asztaliteniszező ügyében

Nátrán Roland bízik a szövetségi kapitány ítélőképességében mondván Tokiót illetően is teljesítette a célokat.

Sportszakmai kérdésnek tartja Nátrán Roland, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) elnöke, hogy Pergel Szandra kikerült a női válogatottból.

A MOATSZ első embere az M1 aktuális csatornának kiemelte, elnökként háromféle attitűdje van egy ilyen helyzetben: játékospárti, szövetségi kapitánypárti, alapvetően és legvégső soron pedig eredménypárti.

"Az eredmények a legfontosabbak, amik minősítenek mindenféle döntést. Az eredményességet tartja szem előtt a szövetségi kapitány a kerethirdetéskor, ennek kell mindent alárendelnünk. Hosszú távú célokról beszélünk, a következő kurta-furcsa hároméves olimpiai ciklus lebeg a szemünk előtt – fejtette ki Nátrán Roland. – A játékos és a szövetségi kapitány viszonyrendszerében nincsen beavatkozási lehetőség vagy szükségszerűség a szövetség más funkcionáriusai részéről."

Megemlítette: elnökként

igyekezett egyeztetni a felekkel, meghallgatni az álláspontjukat, ám miután sportszakmai kérdésről van szó, felteszi a kezét

és arra a sportszakemberre hagyatkozik, aki ezeket a kérdéseket eldönteni hivatott.

"A válogatott szakmai munkáját és összetételét alapvetően a szövetségi kapitány határozza meg, ezért minden ilyen esetben az ő véleményét osztom – szögezte le, hozzáfűzve: nehéz vagy vitás esetekben elnökségi körben részletesen megbeszélik a helyzetet a szakvezetővel. Így történt ebben az esetben is, amelyben Bátorfi Zoltán, a női válogatott szövetségi kapitánya – szakmai és morális okokra hivatkozva – nem számít a jövőben Pergel Szandrára. A 32 esztendős játékos ugyanakkor értetlenül áll a történtek előtt, amit a szakember személyes bosszújának érez.

Nátrán hangsúlyozta: az elmúlt olimpiai ciklus legfontosabb célja a tokiói kvótaszerzés, majd azt követően a tokiói szereplés volt, ez a női válogatottnál maximálisan teljesült.

"Eredményes olimpiai cikluson vagyunk túl, az eredményeket Bátorfi Zoltán szövetségi kapitány hozta,

aki döntését a következő, hároméves olimpiai ciklusra hozta meg – mondta. Egyúttal leszögezte, hogy tapasztalataik azt mutatják: a szövetségi kapitány döntései sikerre vezetik a női válogatottat.

Az elnök bizakodását fejezte ki, hogy hamarosan éles verseny zajlik majd a csapattagságért, mivel az elmúlt években a nőknél ez "kikopott a gyakorlatból".

"Mindenkinek az kell legyen az üzenet, hogy ha a magatartás, a sportszerű életvitel és versenyzési mód, ezen felül a teljesítmény és a versenyeken mutatott forma arra predesztinálja a játékosokat, akkor itt mindenki bekerülhet a válogatottba" – fogalmazott.

A döntés hatással lehet Szudi Ádámra is, akivel Pergel vegyes párosban szerepelt a tokiói olimpián. Pergel Madarász Dórával megnyerte a női párosok küzdelmét az augusztusi budapesti WTT-versenyen.

Arra a kérdésre, hogy ezek a párosok változtathatók-e, az elnök azt felelte: szakmai kérdés, egyeztetni kell a partnerekkel, valamint a vegyes páros esetén mindkét nem szövetségi kapitányával.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×