eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Kim Rasmussen szövetségi kapitány a magyar válogatott edzésén Nancyban, a Jean Weille Sportközpontban 2018. december 11-én. A csapat franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének negyedik fordulójában Románia ellen lép pályára december 12-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Női kézi-vb-s kudarc: a szövetség folytatja a számolgatást Tokióra

Elvileg a tavalyi Eb-hellyel is jogot lehet szerezni az olimpiai kvalifikációs tornán való részvételre, csak az nem mindegy, kik és hogyan végeznek előttünk a jelenleg zajló vb-n.

A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) főtitkára továbbra is bízik benne, hogy a női válogatott kvótát szerez a márciusi olimpiai selejtezőtornára a Japánban zajló világbajnokságon.

"Nem igazán tudunk mást tenni, mint

szurkolunk azoknak a csapatoknak, amelyek előttünk végeztek az Európa-bajnokságon.

Még így is van esélyünk, hogy a tavalyi eredményünkkel kvótát szerezzük a selejtezőtornára, és ebben bízunk is" - nyilatkozta az MTI-nek Horváth Gabriella.

A magyar csapat az olimpiai kvalifikációs világbajnokság pénteki játéknapján, a csoportkör utolsó fordulójában 16-10-es első félidő után 28-27-re kikapott Romániától, így két győzelemmel és három vereséggel negyedikként zárt a C csoportban, és a folytatásban csak a 13-16. helyért játszhat. Az MKSZ eljárása a legjobb hét közé kerülés volt.

"Nehéz szavakat találni, hiszen parádés első félidőt zárt a csapat, utána viszont a románok feltámadtak. Végig bíztunk abban, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést vagy legalább döntetlenre hozni, de a drámai végjátékban ez sajnos nem sikerült" - mondta a főtitkár.

A magyar válogatottnak mostantól azért kell szurkolnia, hogy a tavalyi Európa-bajnokság 2.-6. helyezettjei, vagyis

Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy csapat kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon,

mert ebben az esetben a kontinenstornán hetedik helyezett magyarok is részt vehetnek a márciusi selejtezőn. Az Európa-bajnokságról az a két legjobb csapat szerez részvételi jogot a selejtezőtornára, amelyek nem vívják ki az olimpián vagy a selejtezőn való szereplés jogát a mostani vb-n.

Horváth Gabriella elmondta, a játékosok eddig nem panaszkodtak, nem érkeztek negatív visszajelzések részükről a rendezéssel, a körülményekkel kapcsolatban, mivel elsősorban a feladatukra összpontosítottak.

"Biztosan kihívás világversenyen részt venni egy ilyen távoli országban. Egészen más kihívásokkal néztek szembe a lányok, a csapatvezetés és a szövetség, azzal, hogy most Japánban rendezik a világbajnokságot. Próbáltunk alkalmazkodni, és azokat a feltételeket megteremteni, ami rajtunk múlt" - magyarázta.

Hozzátette, az MKSZ helyszínen tartózkodó vezetőinek a következő napokban lesznek különböző megszervezett tárgyalásai, sportdiplomáciai feladatai, illetve mivel jelentkeztek a 2024-es női Európa-bajnokságra, próbálnak minél több emberrel találkozni, elérni a küldöttségeket, és megnyerni őket a pályázatukhoz.

A magyar-osztrák-svájci pályázaton kívül Oroszország, illetve a cseh-szlovák-lengyel trió jelenzte rendezési szándékát az öt év múlva sorra kerülő kontinenstornára. A prezentációra január végén Stockholmban, a férfi Európa-bajnokság döntő hétvégéjén kerül sor, a döntést pedig az európai szövetség kongresszusa hozza meg.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×