Infostart.hu
eur:
381.39
usd:
326.39
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Robert Kubica korábbi lengyel Forma-1-es pilóta a Hungaroringen, ahol autót tesztelt a Renault csapatnál 2017. augusztus 2-án. A Hungaroringen először teszteltek versenyautókat. A 32 éves Kubica 2006 és 2010 között volt az F1-es mezőny tagja, a 2011-es szezon előtt, egy raliversenyen súlyos balesetet szenvedett, számos operáción esett át, jobb kezét máig nem tudja tökéletesen használni, ezért azóta más sorozatokban versenyzett. A francia csapat idei versenyautóját első alkalommal a Hungaroringen vezette, s elképzelhető, hogy ez lesz az első komolyabb lépés a Forma-1-es visszatéréséhez.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Kubica is megszólalt a visszatéréséről

Jövőre a Williams csapatában tér vissza a Forma-1-be a lengyel Robert Kubica, aki a 2011 februárjában elszenvedett ralibalesete óta nem állt rajthoz az elitkategóriában. Már csak két kiadó pilótaülés van.

Az istálló csütörtökön, az idényzáró Abu-Dzabi Nagydíj helyszínén jelentette be a 33 éves versenyző szerződtetését, aki így az újonc brit George Russell csapattársa lesz 2019-ben.

"Visszatérni a Forma-1-be életem egyik legnagyobb eredménye" - mondta Kubica, aki utoljára 2010-ben, a Renault színeiben indult F1-es futamon.

  • A krakkói születésű Kubica 2006-ban mutatkozott be az F1-ben, és 2010 év végéig 76 futamon indult, 12-szer állt dobogón, egyetlen győzelmét pedig a 2008-as Kanadai Nagydíjon aratta.
  • 2010-ben már a Renault-nál versenyzett, és ott kezdte volna meg a 2011-es idényt is, ám februárban egy olasz ralin balesetet szenvedett, és jobb keze súlyosan megsérült, máig sem tudja százszázalékosan használni.
  • Tizenegy hétig volt kórházban, aztán felépülését követően ismét versenyezni kezdett: 2013-2016 között a rali-vb-n indult, időközben pedig Formula-E, illetve GP3-as autókat tesztelt.

Kubica tavaly már több alkalommal tesztelt Forma-1-es versenyautót is, idén pedig a Williams teszt- és tartalékpilótája volt.

"Nagy kihívás volt visszatérni a Forma-1-be, de ami korábban szinte lehetetlennek tűnt, most úgy tűnik, mégis lehetséges"

- nyilatkozta a bejelentés után a lengyel versenyző. Hozzátette: "Hosszú utat tettem meg idáig, és most következnek az új kihívások a Willamsszel."

Már csak két szabad pilótaülés van

Az idén tulajdonosváltáson átesett Force India még nem nevezte meg másik pilótáját, de nagy eséllyel a kanadai Lance Stroll ülhet majd be a versenyautóba, és lesz a mexikói Sergio Pérez társa.

A Toro Rossónál az egyik hely az orosz Danyiil Kvjaté, a másik versenyző kiléte azonban egyelőre még nem ismert.

Címlapról ajánljuk
Háborúban rekedt turisták: érdemes próbálkozni a biztosítóknál – itt van minden tudnivaló

Háborúban rekedt turisták: érdemes próbálkozni a biztosítóknál – itt van minden tudnivaló

A háborús helyzet vis maiornak számít, erre alapvetően nem fizet kártérítés az utazóknak a biztosító, de ha egy turista felveszi a biztosítójával a kapcsolatot és igyekszik minél hamarabb elhagyni a veszélyessé vált térséget, akkor mérlegelés alapján kaphat kártérítést – mondta az InfoRádióban Németh Péter, a CLB független biztosítási alkusz értékesítési és kommunikációs igazgatója.

Orbán Viktor: műholdfelvételeink vannak arról, hogy működőképes a Barátság kőolajvezeték

Műholdfelvételek bizonyítják, hogy a Barátság kőolajvezeték újraindításának technikai akadálya nincs. Felszólítom Zelenszkij elnököt, hogy azonnal indítsa újra az olajszállításokat – írta Orbán Viktor miniszterelnök egy Facebook-videóhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×