Infostart.hu
eur:
385.53
usd:
331.28
bux:
122311.2
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Pexels.com

Nem tartják meg az újabb egyeztetést az olajembargóról az EU vezetése és Magyarország közt

Azt egyelőre nem tudni, miért halasztják el az egyeztetést és azt sem, mikor folytathatják, de ami biztosnak tűnik, hogy nem közeledtek annyit az álláspontok, hogy érdemes legyen megint tárgyalni.

A Bloomberg értesülésére hivatkozva a Portfolio.hu arról ír, hogy elmarad az a keddre tervezett online konferenciabeszélgetés, amely az Európai Bizottság és a magyar kormány között szerveződött orosz olajembargós témában. Az értesülések szerint nincsenek érdemi közelségben az álláspontok, ezért nincs megbeszélés sem.

Ismert, hétfőn az EB elnöke, Ursula von der Leyen személyesen utazott Budapestre, hogy közeledés történjen az ügyben, amelyben Magyarország és az EB álláspontja is ismert: előbbi nem járul hozzá ahhoz, hogy a szankciók közé az energiaembargót is bevegye az EU.

Orbán Viktor ugyanebben a témában egyébként kedden Emmanuel Macron francia elnökkel egyeztet.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×