Infostart.hu
eur:
366.01
usd:
313.22
bux:
133853.52
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

A szállodaiparba is beszáll Bill Gates

Bill Gates is részesedést szerzett a Four Seasons luxusszállodákat működtető cégben.

Bill Gates, a világ egyik leggazdagabb embere és Al-Waled Bin Talal szaúdi herceg egy befektetői csoporton keresztül felvásárolta a Four Seasons luxusszállodákat működtető kanadai családi vállalkozást.

A cégben az alapító és jelenlegi vezérigazgató Isadore Sharp 10 százalékot tart meg, 90 százalékon osztoznak Bill Gates és a szaúdi herceg cégei. A szaúdi herceg eddig is a legnagyobb tulajdonosnak számított, hiszen 22 százalékos részesedése volt a cégben, míg a Microsoft-vezér egyik vállalkozásán keresztül 8 százalékkal birtokolt.

A Magyarországon is jelen lévő szállodaláncért 3,37 milliárd dollárt fizetnek a befektetők, az adósságokat is hozzászámítva 3,8 milliárd dollár az ügylet értéke. A tranzakciót az év második negyedévében zárják le.

Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×