Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás

Rágyújtották a papra a házát

Benzinnel locsolták le egy orosz ortodox pap házát, majd felgyújtották az épületet.

A tűzben életét vesztette a pap, felesége és három gyermekük. A rendőrség közölte: a házat kívülről zárták be.

Médiajelentések szerint a pap néhány hónappal ezelőtt panasszal fordult a rendőrséghez amiatt, hogy alkoholisták megpróbálták kirabolni a templomát és megfenyegették őt.

Tver kormányzója közölte: ha bebizonyosodik, hogy valóban bűncselekmény történt, akkor az elkövetők a legkeményebb büntetésre számíthatnak, és "nem lesz számukra bocsánat".

Az ügyön a helyi rendőrség legjobb nyomozói dolgoznak, a vizsgálatot a kormányzó személyesen felügyeli.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×