Infostart.hu
eur:
385.86
usd:
328.18
bux:
111031.79
2025. december 30. kedd Dávid
People and education. Teacher writing on math equation on blackboard during lesson.
Nyitókép: diego_cervo/Getty Images

79 156 pedagógus helyzete tisztázódott most

A kormány a béremelés fedezetére 340 milliárd forintból létrehozta a tanár béremelési alapot.

A januári béremelést rögzítve megtörtént a tanárok kinevezésének módosítása az állami fenntartású iskolákban. A tankerületi központok a jogszabályban előírt határidőig, január 30-ig 79 156 pedagógus részére állították ki a kinevezési okmányaikat, amelyben szerepel a béremelés összege is - közölte a Klebelsberg Központ kedden.

Azt írták: januártól átlagosan 32,2 százalékkal nő a tanárok bére.

A pályakezdők jogszabályban meghatározott legkisebb bére gyakornokként bruttó 528 ezer forint. Az I. kategóriában legkevesebb 538 ezer forintot, pedagógus II. fokozatban 555 ezer forintot kereshetnek az oktatók és nevelők, míg a mesterpedagógus fizetése 630 ezer forintról indul, a kutatótanárok bérének alsó határa pedig 750 ezer forint - ismertették.

A Klebelsberg Központ hangsúlyozta: a folyamat nem áll meg, mivel a kormány 2030-ig vállalta, hogy a diplomás átlagbérrel együtt mozgatja a tanárok fizetését. Az esélyteremtési illetményrészre jogosult pedagógusok részére a fentieknél is 20 százalékkal nagyobb fizetést garantál a törvény - tették hozzá.

A kormány a béremelés fedezetére 340 milliárd forintból létrehozta a tanár béremelési alapot - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Egyre több helyen tilos a tűzijátékozás szilveszterkor is, de ahol lehet, ott a józan ész és a tűzvédelem szabályai szabnak egy gátat. Ezekről kérdezte az InfoRádió az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőjét.

A Nyugat keze van benne? Kijev tagad, Moszkva bizonygat

Az orosz elnök novgorodi rezidenciája elleni ukrán támadás nyomán Moszkva keményebb tárgyalási pozíciót vesz fel Kijevvel szemben – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője. Közben az ukrán külügyminiszter felszólította a világ országait, hogy ne üljenek fel az oroszok hamis jelentéseinek, amelyek szerint támadás történt Putyin rezidenciája ellen, mert azok aláássák a békefolyamatot.
Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Orosz források szerint dróntámadás érte a tegnapi nap folyamán Vlagyimir Putyin orosz elnök rezidenciáját, Ukrajna tagadja az érintettségét. Zaporizzsja megye egyik fontos erődítménye, Huljajpole nagyrészt orosz kézre került az elmúlt napokban, a területszerzés most már ukrán térképeken is látható. A tárgyalások folyamatosan orosz-amerikai és ukrán-amerikai vonalon a háború lezárásáról, de a legfontosabb kérdésekről még mindig nem sikerült megállapodni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×