Infostart.hu
eur:
365.19
usd:
312.44
bux:
135482.68
2026. április 23. csütörtök Béla
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (k) valamint, Poór Gyula, az Országos Mozgásszervi Intézet főigazgató-főorvosa, Andréka Péter Gábor, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főigazgató- főorvosa, Bogos Krisztina, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgató-főorvosa, Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgató-főorvosa, Erőss Loránd, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet főigazgató-főorvosa és Polgár Csaba, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató-főorvosa (b-j) az intézetvezetői kinevezések átadása után az Emberi Erőforrások Minisztériumában 2021. január 15-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Kinevezték a hat országos egészségügyi intézet vezetőit

A főigazgató-főorvosi kinevezéseket Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át, a megbízások 2021. január 1-jétől hatályosak.

Kásler Miklós a kinevezések átadása előtti beszédében úgy fogalmazott: az egészségügy átalakításának két sarkalatos pontja van: az alapellátás és az öt nemzeti program.

Az országos intézetek feladata, hogy a népegészségügyi betegségcsoportok epidemiológiai, módszertani, szervezési, diagnosztikai, terápiás és oktatási-kutatási központjai, szakmai vezetői legyenek - emelte ki.

A miniszter az intézményvezetőkhöz szólva azt mondta, "semmi mást nem várok el Önöktől, mint azt, hogy mutassanak példát, szakmailag és emberileg egyaránt".

Pénteken

  • Andréka Péter Gábor, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főigazgató-főorvosa,
  • Bogos Krisztina, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgató-főorvosa,
  • Erőss Loránd, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet főigazgató-főorvosa,
  • Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgató-főorvosa,
  • Polgár Csaba, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató-főorvosa
  • Poór Gyula, az Országos Mozgásszervi Intézet főigazgató-főorvosa,

vehette át kinevezését.

Budapest, 2021. január 15.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (b) átadja a vezetői kinevezést Erőss Lorándnak, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet főigazgató-főorvosának az Emberi Erőforrások Minisztériumában 2021. január 15-én.
MTI/Bruzák Noémi
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (b) átadja a vezetői kinevezést Erőss Lorándnak, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet főigazgató-főorvosának MTI/Bruzák Noémi

A megbízatások 2021. január elsejétől hatályosak.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán az uniós pénzek megszerzéséről: vannak komoly kockázatok, és az EU rugalmasságára is szükség lesz

Gálik Zoltán az uniós pénzek megszerzéséről: vannak komoly kockázatok, és az EU rugalmasságára is szükség lesz

A legfőbb kérdés, hogy az Európai Unió egy előfinanszírozási móddal megengedi-e, hogy a források kifizetése más konstrukcióban, akár egy bank bevonásával valósuljon meg – mondta az InfoRádióban a külpolitikai szakértő. A Budapesti Corvinus Egyetem docense arra is kitért, jogilag lehetséges-e a Brüsszel által meghatározott határidők kitolása.

Frakcióvezető-helyettes lesz az Országgyűlésben Magyar Péter eddigi kabinetfőnöke

Velkey György László tavaly szeptember óta Magyar Péter kabinetfőnöke, ő készíti elő számára az információkat, találkozókat, háttéranyagokat, segíti a döntések előkészítését.
inforadio
ARÉNA
2026.04.23. csütörtök, 18:00
Szabó Olivér Norton
fizikus, csillagász
Megakadt a Tisza-rali, a választások óta nem volt ilyen gyenge a forint

Megakadt a Tisza-rali, a választások óta nem volt ilyen gyenge a forint

Az elmúlt napokban az euró-forint kurzus nagyjából a 360–365-ös sávban mozgott, miközben a rövid távú irány inkább oldalazó, időnként kisebb korrekciókkal. A hangulatot egyszerre tartja fenn a választások utáni bizalom és árnyalja a közel-keleti fejleményekre érzékeny nemzetközi környezet, amelyen keresztül a dollár mozgása gyorsan átgyűrűzik a forint piacára is. A délelőtt folyamán a forint a választások óta nem látott szintre gyengült, ahonnan azóta sem tudott érdemben erősödni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×