392.25
366.78
67039.3

Még két-három magyar éremre számít Kiss László az úszó Eb-n

Két aranyérmet szereztek a magyar versenyzők az eindhoveni úszó Európa-bajnokság harmadik napján, csütörtökön: 800 gyorson Kis Gergő, 200 vegyesen Cseh László győzött. Kiss László szövetségi kapitány a sikerek ellenére nem teljesen elégedett, mert a 200 vegyes szerdai elődöntőjében kizárt Kerékjártó Tamásnak reális esélye lett volna az éremszerzésre.

Cseh László simán győzött a 200 vegyes döntőjében. Mennyire biztató a teljesítménye?

Munkából, a mexikói magaslati edzőtáborból jöttünk, a sportolóink kétszer körülúszták a Földet. Ilyenkor nehéz nagy teljesítményeket elérni, rekordokat úszni. Emellett az időeltolódással is küzdeni kellett. A munka kijött, alakul egy jó csapat, amelynek a húzóembere Cseh László.

Hogyan értékeli a szintén aranyérmes Kis Gergő teljesítményét?

Kis Gergő okos versenyzéssel diadalmaskodott, hiszen utazott a mezőnnyel, és az 150 méteren fergeteges hajrával utasított maga mögé mindenkit.

Az első három napon négy magyar érem született. Hány dobogós helyezésre számít még?

Még két-három érem megszerzésében bízom, de azt sajnálom, hogy Kerékjártó Tamás nem állhatott dobogóra 200 vegyesen, mert az előfutamban kizárták.

Hanganyag: Farkas Dávid