eur:
393
usd:
366.3
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin

Komoly privatizációra készül Moszkva

A befektetőknek már csak néhány napot kell várniuk, hogy megtudják, egyes állami cégekben mekkora tulajdonrészt magánosít az orosz kormány - jelentette be Alekszej Uljukajev gazdaságfejlesztési miniszter pénteken.

A hét elején Vlagyimir Putyin államfő arról beszélt, hogy a szakminisztériumokkal közösen már készítik a privatizációs listát. Elemzők 500-800 milliárd rubel (1 rubel=3,64 forint) közöttire teszik a csomag értékét.

Alekszej Uljukajev gazdaságfejlesztési miniszter korábban azt mondta, hogy a listán szerepelhet az Alrosa, a világ legnagyobb gyémánttermelője, továbbá a Basnyefty és a Rosznyefty orosz olajtermelő vállalat.

Pénteken egy név nélkül idézett orosz forrás azt monda, hogy az Alrosa 11-18 százalékos állami részesedését értékesítik. Az azonban még nem dőlt el, hogy külföldi vagy orosz befektetőknek adják el a tulajdoni hányadot.

Nem végleges adat szerint az Alrosa tavalyi bevétele 3,5 milliárd dollár körüli volt.

Az Alrosa 44 százaléka állami tulajdonban van, 25 százaléka Jakutföldé (hivatalos nevén Szaha Köztársaság), 8 százaléka azé a járásé, ahol a bányák találhatóak, további 23 százaléknyi részesedés a tőzsdén forog.

Az orosz kormány azért kénytelen eladni állami részesedéseket, mert a kőolaj áresése miatt megcsappant a költségvetés bevétele, ami miatt máris jelentősen kurtítani kellett a kiadásokat.

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×