eur:
389.32
usd:
362.75
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Jövőre is személyigazolvánnyal jöhetnek a horvátok

A horvát állampolgárok Magyarország, Olaszország és Szlovénia területére továbbra is személyi igazolvánnyal léphetnek be. A megállapodás a magyar schengeni csatlakozás szempontjából azért jelentős, mert enélkül az uniós szabályok értelmében csak útlevéllel jöhetnének hozzánk a horvátok.

Horvát- és Magyarország között 2001 óta van érvényben az a megállapodás, amelynek értelmében a két állam polgárai az útlevél mellett személyi igazolvánnyal is átléphetik a horvát-magyar határt, ezzel a lehetőséggel az utazók 60-70 százaléka él - mondta az InfoRádiónak az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium sajtóosztályának munkatársa.

Tímár Zoltán közölte: Magyarország shcengeni csatlakozása után a horvát állampolgároknak erre már nem lett volna lehetőségük, úti okmányukat a be- és kilépéskor le kellett volna pecsételni.

Az olasz, a szlovén és a magyar tárgyaló felek azonban megoldást találtak arra, hogy a horvát állampolgárok a továbbiakban is személyi igazolványukat használhassák az utazáshoz.

A Magyarországra való belépéskor a horvátok egy külön lapot kapnak, amelyet ki kell tölteniük, és amelyet a magyar határellenőrző szervek lepecsételnek itt, és az ország elhagyásakor is - tette hozzá a az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium munkatársa.

A magyar állampolgárok továbbra is bármely típusú személyi igazolvánnyal átléphetik a magyar-horvát határt, az okmánynak azonban feltétlenül eredetinek és érvényesnek kell lennie - mondta Tímár Zoltán.

Hozzátette: Magyarországnak azért is fontos volt a megállapodás létrehozása, hogy megmaradhasson a Horvátországban élő magyarok kapcsolata az anyaországgal.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×