Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
310.74
bux:
131696.18
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
burning flaming torch over cloudy sky.
Nyitókép: imagedepotpro/Getty Images

Olaf Scholz: eljött az idő Németországnak az olimpiarendezésre

A német szövetségi kormány támogatja a 2040-es nyári olimpiára szóló pályázat benyújtását - jelentette ki Olaf Scholz kancellár.

"Eljött az idő" - idézte a dpa hírügynökség a politikus szavait, aki szerint nem is lehetne jobb alkalom az ötkarikás játékokra 2040-nél, amikor Németország az újraegyesítésének 50. évfordulóját ünnepli. A kancellár állásfoglalása előtt a nyár folyamán az érintett felek - a kormány részéről a belügyminiszter, továbbá a Német Olimpiai Sportszövetség és a rendezés iránt fogékony szövetségi tartományok és városok - közös nyilatkozatban biztosították támogatásukról a német pályázatot.

Németország 1936-ban Berlin, 1972-ben pedig München révén volt már házigazdája nyári olimpiának.

A 2040-es játékok iránt eddig London, Egyiptom és Lengyelország jelezte érdeklődését.

Címlapról ajánljuk
Kuzmányi István az Arénában: hamarosan újra láthatjuk Erdő Pétert, egy pápalátogatásért nagyon drukkolok

Kuzmányi István az Arénában: hamarosan újra láthatjuk Erdő Pétert, egy pápalátogatásért nagyon drukkolok

Egy éve választották meg az új pápát, XIV. Leót, a 267. római katolikus egyházfőt. Kuzmányi István diakónus szerint a katolikusoknak, de a nem hívők számára is nagy jelentőséggel bír a pápa prófétai hangja, amely a társadalmi igazságosság és a béke megteremtésének szempontjából is iránymutató. A Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában a súlyos betegségéből lábadozó Erdő Péter bíborosról is beszélt, aki jelenleg is „el tudja látni a feladatait”. De érkezik-e Magyarországra majd Ferenc pápa után a következő is?

Visszaköltözik a József nádor téri épületbe a Pénzügyminisztérium

Nincs akadálya a gördülékeny átadás-átvételnek és a közös munka gyors elindításának, függetlenül attól, hogy egy „mamut intézményből” egy tiszta profilú minisztériumot kellett létrehozni – közölte Facebook-oldalán Kármán András pénzügyminiszter pénteken a délelőtti állományülést követően. Visszatérnek a „régi” épületükbe.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×