Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Mexikói Nagydíja időmérő edzésén 2018. október 27-én. Ricciardo az első rajthelyről indulhat a másnapi futamon.
Nyitókép: MTI/AP/Moises Castillo

Nagy változás jön a Forma-1 pontozásában

Extra pont járhat a leggyorsabb körért a Forma-1-ben, már a jövő héten kezdődő 2019-es idénytől kezdődően.

A Forma-1-ben jelenleg csak a versenyek után kapnak pontot a versenyzők, méghozzá az első 10 helyezett. Már nem egyszer felvetődött annak a lehetősége, hogy a futamokon elért leggyorsabb körök után is járjanak extra pontok. A FIA Világ Motor Sport Tanácsa (WMSC) a legutóbbi ülésén jóváhagyta ezt a tervet, de még a Forma-1 Bizottságának is igent kell mondania. A szavazás hétfőn lehet, így már az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon extra pont járhat a leggyorsabb kör után - írja a motorsport.com.

Ezzel pedig egy nagyon régi szabály térhetne vissza, hiszen a Forma-1 első tíz évében, 1950 és 1959 között járt extra pont a leggyorsabb körért. Ez 1958-ban például döntő fontossággal bírt Mike Hawthorn javára a bajnoki csatában Stirling Moss ellen. Ha 2008-ban lett volna extra pont, akkor Felipe Massa a világbajnok, és nem Lewis Hamilton.

A formátum hasonló, mint a Formula E-ben: a bónuszpontot csak az kaphatja meg, aki a TOP-10-ben végez, vagy esélyes volt arra. Ez megakadályozza a mezőny végén kullogókat, hogy esetlegesen pontot gyűjtsenek a futam legvégén a könnyű autóval a friss gumikon.

Címlapról ajánljuk

Háború, halál, béke – Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×