Infostart.hu
eur:
351.25
usd:
305.16
bux:
138901.29
2026. június 18. csütörtök Arnold, Levente
Budapest, 2016. szeptember 14. Koós János énekes, humorista, színművész (b) és Solymos Antal (Tóni), az egykori Express könnyűzenei együttes énekese, gitárosa a Hogy volt?! című tv-műsor felvételén, az MTVA Kunigunda utcai gyártóbázisának 3-as stúdiójában. A műsorban Aradszky László táncdalénekes pályafutását idézték meg. MTVA Fotó: Zih Zsolt
Nyitókép: Koós János énekes, humorista, színművész (b) és Solymos Antal (Tóni), az egykori Express könnyűzenei együttes énekese, gitárosa a Hogy volt?! című tv-műsor felvételén, az MTVA Kunigunda utcai gyártóbázisának stúdiójában. MTVA Fotó: Zih Zsolt

Barátja emlékezik Koós Jánosra

Koós János nagyon sok időt töltött az Express együttessel. Solymos Antallal baráti viszonyban is volt, az énekes-gitáros most egy interjúban emlékezik Koós Jánosra.

Barátságukról Solymos Antal ezt nyilatkozta: kapcsolatuk a különösnél is különösebb volt.

"Testvérek voltunk! Koós és az Express. Szállóige. Kapcsolódott hozzánk Hofi, Kovács Kati. Igen, ők kapcsolódtak az arany maghoz. Ezzel zárt lett a csapat. Millió hazai és külföldi előadás. Kis kultúrházaktól a stadionokig" - mondta Solymos Antal a feol.hu kérdésére.

Azokról a hétköznapokról is mesélt, amiket együtt töltöttek Koós Jánossal. Illetve pontosított: ezek nem voltak hétköznapok, inkább ünnepnapok. "Előfordult, hogy csak úgy átmentünk hozzá Silye Attilával, a basszusgitárosunkkal, csak beszélgettünk és vörösbort ittunk. Volt, hogy lejöttek a kis házunkba a Bakonyba, foci, éneklés, bogrács."

Koós János a zenész-jéghokiválogatottban kapus volt. Gyakran bedobta a nagy trükkjét: jött az ellenfél csatára, ő az ormótlan kapusszerelésben keresztbe feküdt a kapu előtt. Ember nem ütött gólt.

A színészválogatottban is ő volt a kapus, Solymos a balhátvéd. 15-20 alkalommal játszottunk a Népstadionban telt ház előtt. Hetven­ezer ember tombolt a lelátón.

Kalandok a Szovjetunióban

Szédületes kalandjaik voltak a Szovjetunióban is - mondta Solymos. Ungvártól Vlagyivosztokig nem volt olyan kis- és nagyváros, ahol nem léptünk fel - emlékezett.

Mint mondta: olyan népszerűek voltunk, hogy keresztnévről ismertek minket. Úgy ünnepeltek minket ott, mintha a Beatles jött volna mondjuk Magyarországra. Több mint háromszázszor repültünk belföldi orosz légi járatokon. Felszálltunk mezőkről, gyulladt ki gép alattunk, összetört a cuccunk – minden volt.

Címlapról ajánljuk
Ébredezik az Etna – a vulkanológus elmondja, kell-e tartani kitörésektől

Ébredezik az Etna – a vulkanológus elmondja, kell-e tartani kitörésektől

Az előző öt hónapban aludt a szicíliai vulkán, a mostani a „nyújtózkodás” és a „torokköszörülés” időszaka – fogalmazott az InfoRádióban Harangi Szabolcs. Az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára elmondta, milyen jelek és előzmények alapján lehet arra következetni, hogy egy vulkán működésbe lép. Arra is kitért, hogy a következő hetekben útra kelhetnek-e azok, akik szicíliai nyaralásra készülnek.

Álmos Péter: egy orvosbáró évekre vagy évtizedekre megtörheti egy adott terület jó egészségügyi ellátását

Az úgynevezett orvosbárók rendszerét azért kell felszámolni, mert ezek az egészségügyi oligarchák a hatalmuk érdekében megakadályozzák a tudás átadását, és ezzel tovább csökkentik az ellátás minőségét, illetve növelik a létszámhiányt – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke, Álmos Péter mondta az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy nyilvános pályázatokon kellene kiválasztani a kórházigazgatókat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.18. csütörtök, 18:00
Horváth Péter
a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Bizonytalan a hangulat a globális tőzsdéken, az amerikai indexek vegyesen zártak tegnap, Ázsiában szintén felemás elmozdulások látszottak reggel, az európai indexek pedig minimális elmozdulásokat mutatnak egész nap. Az amerikai-iráni béke továbbra is foglalkoztatja a piacokat, de este a Fed kamatdöntése korrekciót hozott a tőzsdéken, mivel a friss gazdasági előrejelzések felfelé tolták a piaci kamatvárakozásokat. A vállalati hírek közül a BMW fájdalmas profit warningja piacmozgató hatású ma, az egész európai autószektor gyengén teljesített a német autógyártó bejelentését követően. A SpaceX pedig esett az amerikai tőzsdén, a péntek óta látott száguldást megtörve.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×