Orbán Viktor érkezését követően – a közösségi oldalán – szimbolikusként értékelte a patrióták helyszínválasztást:
„Ami ebben a városban (Montargis – szerk. megj.) történt, az kicsiben mutatja meg, hogy mi lett azzal az Európával, amelyet ismertünk, amelyre felnéztünk és amelyhez mindig tartozni akartunk. (…) A pár évtizede még virágzó városból elvándoroltak a munkahelyek, a helyükre pedig megérkeztek a migránsok, a bűnözés és a drogok. Két évvel ezelőtt a környező bevándorlónegyedekből beözönlő migránsok kifosztották és felégették az üzleteket, a hivatalokat és elpusztítottak mindent, ami az útjukba került” – fogalmazott.
„Ami Franciaországban már megtörtént, azt mi magyarok még elkerülhetjük. Sőt, megakadályozhatjuk” – folytatta a miniszterelnök, aki élesen bírálta az Európai Unió álláspontját a migráció kérdésében: „Ne legyen kétségünk, hogy a hatalmon lévő brüsszeli bürokraták ezt a jövőt szánják nekünk, magyaroknak is: behódolást és hanyatlást. Aki behódol, az igent mond minden brüsszeli lázálomra, legyen az a migránsok betelepítése, a háború finanszírozása, vagy a közös eladósodás.
„Ez vár ránk akkor, ha engedünk a nyomásnak és Magyarország is bevándorlóországgá válik. Ez vár ránk akkor, ha Ukrajna gyorsított EU-csatlakozása miatt magyar munkahelyek százezrei kerülnek veszélybe. Ez vár ránk akkor, ha a brüsszeli bürokratáknak sikerül hatalomra segíteniük hazai ügynökeiket.” Szerinte „ahhoz, hogy sikeresen ellenállhassunk, erőt kell mutatnunk”.
Hozzátette: hétfőn a Patriótákkal erőt mutatnak Montargis-ban, utána pedig a magyarokon a sor, utalva a Voks2025 szavazásra.