Infostart.hu
eur:
385.45
usd:
331.34
bux:
120917.51
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Tu-143-as szovjet/orosz felderítő drón. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Wikipédia

Éjszaka 81 orosz drón támadta Ukrajnát

Pusztító támadást indítottak az oroszok Ukrajna ellen az éjszaka.

Az orosz hadsereg 81 drónnal és nyolc rakétával támadta Ukrajnát hétfő éjjel – közölte szerdán reggel az ukrán légierő.

A Telegramon közzétett jelentés szerint 28 drónt és négy rakétát lelőtt a légvédelem, négy további drón útját nem sikerült nyomon követni - írja az ATV. Áldozatokról és károkról nem érkezett bejelentés.

A harkivi régióra egy SZ-300 típusú rakéta mellett három másik azonosítatlan rakétát lőttek ki az orosz erők. Odessza környékét négy X-59/69 típusú légi irányítású rakéta mellett 32 Sahíd drónnal támadták.

A légitámadás visszaverésében az Ukrán Védelmi Erők légiereje, légvédelmi rakétacsapatai, mobil tűzcsoportjai és elektronikai hadviselési egységei vettek részt.

Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×