Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Bundesregierung/Kugler

Olaf Scholz most egy ideig "kalóz" lesz

A jobb szemét és arca jobb oldalának egy részét takaró kötést visel a következő egy-két héten Olaf Scholz német kancellár a hétvégi sportbalesete miatt.

"Nem annyira vészes, mint amilyennek tűnik" - írta a kormányfő közösségi portálokon hétfőn közölt bejegyzésében, amelyben bemutatta új hivatalos portréját, egy szemtakarós felvételt. "Alig várom a mémeket" - tette hozzá.

A kancellári hivatalban készített fényképen az is látszik, hogy az állától a homlokáig több horzsolás keletkezett az arca jobb oldalán. Sérült szeme állapotáról és sebesülései súlyosságáról a kormányfő és a hivatala sem közölt részleteket. Steffen Hebestreit kormányszóvivő hétindító berlini tájékoztatóján csupán annyit mondott, a felvételt azért közölték, hogy mindenki hozzászokhasson ahhoz, hogyan néz ki a kancellár "a következő egy-két héten".

Olaf Scholz szombaton szenvedett balesetet futás közben. Vasárnapi sajtónyilvános programját - egy Hessen tartományi kampányrendezvényt - lemondta, de hétfőtől már az eredeti, még pénteken közölt tervek szerint alakul a program, így például este részt vesz a katolikus püspöki konferencia fogadásán, kedden megnyitja a müncheni nemzetközi autóipari és mobilitási kiállítást (IAA Mobility), szerdán pedig beszédet mond a szövetségi parlamentben (Bundestag).

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását. Bassár el-Aszad bukott szíriai diktátor egykori hívei szervezkednek Moszkvából, a céljuk, hogy felkeléseket szítsanak az új kormány ellen, és visszaszerezzék elvesztett befolyásukat. Állítólag már 50 ezernél is több harcost számlál a mozgalom. Oroszország tengeri blokáddal válaszolhat az ukrán kikötőkből induló áruszállítmányokra az orosz tartályhajókat ért ukrán dróntámadások után. Ez az akció azonban sok veszélyt rejt: Moszkva pontosan a növekvő veszteségek miatt vonult vissz a Fekete-tengerről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×