Infostart.hu
eur:
363.99
usd:
316.18
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
Tálib fegyveres az afgán központi bank zárolt valuta-tartalékainak feloldását és a nemzetközi segélyek újraindítását követelő tüntetők mellett az amerikai nagykövetségnél Kabulban 2021. december 21-én. A radikális iszlamista tálibok augusztus 15-i hatalomátvételét követően az Egyesült Államok befagyasztotta a hozzávetőleg kilencmilliárd dollárra tehető vagyont, aminek következtében drasztikus devizahiány jelentkezett, s elszabadult az alapvető élelmiszerek és az üzemanyagok ára a dél-ázsiai országban. Az afgán költségvetés háromnegyedét finanszírozó nemzetközi segélyek leálltak. Ebből fakadóan a világ egyik legszegényebb országának számító Afganisztán gazdasága összeomlott.
Nyitókép: MTI/EPA

Tömeggyilkos tálibot fogtak el a szerb-magyar határ közelében

A férfi egy szélsőséges társával együtt, Magyarországon keresztül akart Európába szivárogni.

A szerb kommandósok által elfogott sorozatgyilkosnak korábban a mindennapjaivá vált az ölés - írja a blikk.hu. Amerikai és francia katonákat mészárolt le, míg a társa, egy nyugalmazott tábornok, akit éppen a szélsőséges nézetei miatt bocsátott el az afgán hadsereg.

A veszélyes afgánokat szerb-magyar határnál lévő kerítés állította meg. A portál szerint a radanovaci erdőben és a közeli, romos tanyákon bujkálókat, ott csaptak le rájuk a kommandósok.

A szerb védelmi miniszter, Milos Vucsevics azt közölte, hogy

a két férfi elfogása veszélyes volt, mert automata fegyvereik voltak.

Amikor azonosították őket, kiderült, hogy a francia hatóságok nemzetközi elfogatóparancsa alapján terrorizmus gyanúja miatt körözés alatt állnak.

Egyikük, Mer Hamza, az afgán hadsereg nyugalmazott tábornoka, a társa pedig Abdul Bashir, aki mesterlövészként szolgált. A Kapitány becenevű férfiről az afgán hadsereg és a sajtó azt állította, hogy meghalt. A két elfogott férfi a kiadatását már kérte is Franciaország.

.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”
energiatakarékosság

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×