Infostart.hu
eur:
389.19
usd:
335.78
bux:
124495.47
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Drón repül Kijev felett 2022. október 17-én. A Kijevet és más ukrán városokat ért orosz dróntámadásokban legkevesebb két ember vesztette életét.
Nyitókép: Szerhij Sesztak

Nagykövet: a Kijevet fenyegető fehérorosz drónlerakat most Ukrajna legnagyobb problémája

Ukrajna nagy-britanniai nagykövete azt állítja, hogy iráni drónokat tárolnak Fehéroroszországban, „egészen közel Kijevhez”, és ezek jelentik jelenleg országa „legnagyobb problémáját”.

Vadim Prisztajko nagykövet a Sky News-nak nyilatkozva közölte, hogy a drónok és rakéták mintegy 70-75 százalékát egyelőre sikerült leszedniük az égről.

„Kifogytak a rakétákból, ez biztos. Ma az orosz flotta nem hajozik ki a tengerre, ahonnan rakétákat lőhetnének ki ránk. De az iráni drónok, ez a legnagyobb probléma. Olcsóak... rajokban jönnek. Nagyon nehéz velük elbánni” – idézi a The Guardian tudósítását a Portfolio.

Az ukrán diplomata politikai nyomást és szankciókat sürgetett Iránnal szemben, mondván, hogy bizonyítékunk van arra, hogy „ezer és ezer ilyen drónt szállítottak, és néhányat most Beloruszban tárolnak, mely Ukrajnától északra fekszik, egészen közel például Kijevhez”.

Az orosz támadások az elmúlt időszakban súlyos pusztítást vittek véghez az ukrán infrastruktúrában, és erre reakcióként Ukrajna nyugati támogatói egyre több légvédelmi rendszert kezdtek el szállítani az országba.

Címlapról ajánljuk
Kis benzinkutak: adócsökkentés nem lesz, állami támogatás viszont igen

Kis benzinkutak: adócsökkentés nem lesz, állami támogatás viszont igen

A kormány nem csökkenti a kis benzinkutak kiskereskedelmi adóját, kidolgoznak ugyanakkor egy támogatási rendszert a kiskutak megsegítésére – erről állapodtak meg a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Független Benzinkutak Szövetségének képviselői. Támogatásra azért van szükség, mert az árszabályozás miatt a kis kutaknak vagy egyáltalán nem, vagy csak minimális hasznuk keletkezik.

Orbán Viktor: fokozatosan leállítjuk az ukrajnai gázszállításokat

A szerdai kormányülésen előterjesztést tesz a miniszterelnök. Orbán Viktor közölte: Ukrajna 30 napja blokkolja az olajszállítást hazánk felé a Barátság kőolajvezetéken, a magyar kormány szerint Ukrajna politikai okokból nem indítja újra a korábban megtámadott létesítmény működését.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Kiszivárgott az iráni háborút lezáró béke terve - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Kiszivárgott az iráni háborút lezáró béke terve - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, elsősorban az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények rángatják a piacokat. Érkezett egy hír tegnap este, miszerint az Egyesült Államok és több regionális közvetítő állam azon dolgozik, hogy akár már csütörtökön magas szintű béketárgyalásokat tartsanak Iránnal. Ráadásul Irán tájékoztatása szerint a külföldi hajók áthaladhatnak a Hormuzi-szoroson, ha nem támogatnak semmilyen Irán elleni agressziót. Ezen felül ma egy izraeli csatorna kiszivárogtatta azt a 15 pontos béketervet, melyet az Egyesült Államok Iránnak továbbított a napokban. A konfliktus enyhülésének jeleire reagálnak a tőzsdék: reggel az ázsiai piacokon emelkedést láthattunk, de Európában is pozitív a kép, miközben az aranyat is veszik a befektetők, az olaj ára pedig meredeken esik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×