Infostart.hu
eur:
360.77
usd:
309.79
bux:
132046.37
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik
Kijev, 2022. október 17.Tűzoltók fékezik meg dróntámadás után egy lakóépület lángjait Kijevben 2022. október 17-én. A Reuters értesülése szerint egy belvárosi vasúti pályaudvar közelében rongálódtak meg lakóházak, több helyen tűz ütött ki. A csapásokat a reggeli csúcsforgalom idején hajtották végre.
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij

Orosz drónokat és rakétákat lőttek le az ukránok

Tizenhárom öngyilkos drónból tizenkettőt lőtt le az ukrán légvédelem.

Az oroszok Ukrajna középső és keleti területeit támadták iráni eredetű Shahid-13 típusú öngyilkosok drónokkal, de egy kivételével mindet lelőtték az ukránok. A kijevi katonai adminisztráció közlése szerint az orosz erők hat Shahíd drónt lőttek ki a főváros környékére és Cserkaszi megyére, ezekből egy talált el az utóbbi régióban egy infrastrukturális létesítményt. Ihor Taburec, Cserkaszi megye kormányzója elmondta, hogy személyi sérülést a becsapódás nem okozott. Később Kirilo Timosenko, az elnöki iroda helyettes vezetője pontosította, hogy a drón egy üres üzemanyagtartályt talált el.

A további hat drónt a keleti országrészben lévő Dnyipropetrovszk megye fölött semmisítette meg a légvédelem - erősítette meg Valentin Reznyicsenko, a régió kormányzója.

A déli Odessza megyében az ukrán légvédelem a reggeli órákban három H-59-es rakétát semmisített meg. Szerhij Bratcsuk, a megye kormányzójának szóvivője a Telegram üzenetküldő alkalmazáson közölte, hogy Szu-30-as típusú repülőgépekről lőtték ki a rakétákat.

Az ukrán vezérkar szerda reggeli helyzetjelentésében azt közölte, hogy az elmúlt napon mintegy 800 orosz katona vesztette életét, s velük együtt

az Ukrajnában eddig meghalt orosz katonák száma hozzávetőleg 73 270-ra nőtt.

Kedden az ukrán katonák megsemmisítettek egyebek mellett 16 orosz harckocsit, három tüzérségi rendszert, 23 drónt, egy repülőgépet és egy helikoptert. Ezekkel együtt eddig Oroszország 2714 harckocsit, 1733 tüzérségi rendszert, 277 repülőgépet, 258 helikoptert és 1438 drónt veszített.

Az ukrajnai atomerőműveket működtető Enerhoatom vállalat közben arról tájékoztatott, hogy a zaporizzsjai atomerőmű ukrán személyzete visszaállította a hőellátást Enerhodar városban, és újra van melegvíz a lakóépületekben. Az Enerhoatom hozzáfűzte, hogy május óta a zaporizzsjai atomerőmű biztosítja Enerhodar lakosainak hő- és vízellátását, nem pedig a zaporizzsjai hőerőmű, amelyet az orosz megszállók terrorcselekményei miatt kellett leállítani.

Címlapról ajánljuk
Súlyos jelzés az Abu-Dzabi atomerőmű elleni támadás

Súlyos jelzés az Abu-Dzabi atomerőmű elleni támadás

Az Egyesült Arab Emírségek “terrortámadásnak” minősítette a Barakah atomerőművet ért dróntámadást. A légvédelem két másik pilótanélküli gépet lelőtt, a becsapódott darab pedig nem okozott nagyobb kárt. Ennek ellenére súlyos eszkalációról van szó, amely az arab világ egyetlen atomerőművét érintette.

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.
Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Zajlik a hatalomátvétel: a napokban történik meg az új minisztériumok apparátusának felállítása, egyre több államtitkári név ismert. Hétfőre Magyar Péter ismét kormányülés összehívását lengette be, így várhatóan több fontos bejelentésre számíthatunk a kabinettől. Orbán Anita arról adott hírt, hogy tárgyalások kezdődnek a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogainak rendezésére Ukrajnával. Sulyok Tamás köztársasági elnök egy interjúban arról beszélt, hogy nem tervez lemondani a tisztségéről, mire Magyar Péter újra távozásra szólította fel. Balásy Gyula két, az államnak felajánlott kommunikációs cégéről kiderült, hogy végrehajtás indult ellenük, Varga Mihály pedig kijelentette, hogy a jegybank partner lesz a kormánnyal az euró bevezetésében. A fejleményekről folyamatosan tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×