Infostart.hu
eur:
362.93
usd:
309.43
bux:
0
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Nyitókép: Pixabay

Váratlan fordulat, máris kezdődik az oltásgyártás

Az indiai Serum Institute célja, hogy mire felfut a kereslet, már legyen elég a raktáron. A kockázat az, hogy esetleg nem jó az oltás.

A világ legnagyobb gyógyszergyártója, a Serum Institute nevű indiai cég nem várta meg az oxfordi kutatók klinikai munkáját, saját kockázatára máris belefog saját vakcinagyártásába, őszre több tízmillió adagot ígérve - írja a Napi.hu portál a Business Insider alapján. Mmagát a vakcinát is Oxfordban fejlesztették ki, csak még hátra volna az utolsó, több hónapig tartó tesztelési folyamat, amitől a gyártó most el fog tekinteni.

A vállalat évente 1,5 milliárd adag oltást állít elő a különféle betegségek megelőzésére.

Az oxfordiak szerint egyébként körülbelül szeptemberre lenne kész az oltás.

Az első két kísérleti személynek április 23-án adták be a készítményt, és a kísérletet, amely a brit kormány anyagi támogatását is élvezi, 1100 személy részvételével folytatják.

A termékre nem lesz szabadalmi védettség, és olcsó is lesz, 4300 forintnyi rúpiáért lehet kapni.

Az oltás fejlesztése már január elején elkezdődött, akkor sem vártak sokat.

Ugyanez a fejlesztőcsapat hozta létre a MERS-vírus elleni vakcinát is korábban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
A szlovákiai fiatalok többsége külföldön képzeli el a jövőjét
Tudósítónktól

A szlovákiai fiatalok többsége külföldön képzeli el a jövőjét

Egy friss, országos felmérés szerint a szlovákiai fiatalok jelentős része komolyan fontolgatja, hogy elhagyja Szlovákiát. A kutatásban több mint tízezer, 16 és 17 év közötti diák vett részt, és az eredmények elgondolkodtató képet festenek: a megkérdezettek több mint háromnegyede már gondolt a kivándorlásra, sőt sokan konkrét döntést is hoztak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×