Infostart.hu
eur:
381.9
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma

Újabb elnök mondta le a Világgazdasági Fórumon való részvételt

Donald Trump amerikai elnök után a francia államfő is lemondta részvételét a január 22-én kezdődő davosi Világgazdasági Fórumon.

A párizsi elnöki hivatal pénteken azt közölte, hogy Emmanuel Macron programja tele van. A francia elnöknek egyebek mellett a reformpolitikája ellen továbbra is zajló tüntetésekkel, az úgynevezett sárgamellényes mozgalommal kell megbirkóznia hazájában.

A sárga láthatósági mellényt viselő tüntetők november 17-én vonultak először utcára tiltakozva az ellen, hogy a kormány emelni akarta az üzemanyagokat sújtó környezetvédelmi adót. A kabinet végül elállt ettől, és december közepén több olyan intézkedést is bejelentett mintegy 10 milliárd eurós összegben, melyek célja a szegényebb társadalmi csoportok helyzetének javítása.

Csütörtökön Donald Trump amerikai elnök a kormányzat részleges leállásához vezető költségvetési vitára hivatkozva jelentette be, hogy nem utazik el a davosi fórumra.

Az idei Világgazdasági Fórumot január 22-25. között rendezik meg a szokásos helyszínen, a Svájc keleti részén található Davos városában. Az üzleti, politikai, társadalmi és gazdasági élet mintegy 2500 nemzetközi képviselőjének részvételére számítanak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Mozgalmas időszak áll a forint mögött: a hét folyamán többször már a 380-as szint környékén járt az euróval szemben a hazai fizetőeszköz jegyzése, majd a tegnap váratlanul gyors gyengülést hozott. A mai napot jól indította a valuta, kora reggel meggyőzően menetelt a közös európai devizával szemben, de már délelőtt elfogyott a lendület. Késő este a Fitch Ratings közleményét lesz érdemes figyelni, amiben megosztják, hogy mi lett az eredménye Magyarország hitelminősítői felülvizsgálatának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×