Infostart.hu
eur:
349.16
usd:
300.99
bux:
138348.97
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Pixabay

Igény már lenne rá? Ismét téma lett a vasárnapi boltzár bevezetése

A hazai kereskedelmi dolgozók körében is van támogatottsága a vasárnapi boltzárnak Bubenkó Csaba szerint. A szakszervezeti vezető elmondta, tapasztalataik szerint már a munkáltatók sem zárkóznának el ettől, kezdhetnék a vasárnap délig tartó nyitva tartás bevezetésével.

A magyarországi kiskereskedelemben is többen támogatnák a bolti dolgozók vasárnapi pihenőnapjának piaci alapon történő önszabályozását – mondta a Napi.hu-nak Bubenkó Csaba annak kapcsán, hogy pénteken a horvát parlament – évente 16 vasárnap kivételével – megszavazta az üzletek bezárását a hét utolsó napján.

Az Egyenlő.hu elnöke felidézte: tavaly ősszel itthon is újra napirendre került az üzletek vasárnapi működésének szüneteltetése. Akkor, az elnehezült gazdasági környezetben már a nagyobb élelmiszerkereskedelmi láncok is hajlottak az észszerű, piaci alapon történő önszabályozásra, kezdetben akár a vasárnap délig tartó nyitvatartás bevezetésével.

Egyes szakszervezetek azonban felelőtlenül kezelték a témát, és újra a megosztottságot erősítették a pihenőidő kapcsán – tette hozzá. Szavai alapján a láncok és a kisebb üzletek dolgozói körében nem kérdés a vasárnapi zárva tartás. Felméréseink szerint az érintett munkavállalói réteg jelentős arányban üdvözölné a szabad vasárnapot, és csak elenyésző részük mondana rá nemet.

Ezzel együtt azt is elismerte a gazdasági lapnak, hogy a szektorban vegyes a kép, mert – árucsoportonként vagy az üzlet jellege szerint – megosztottak a kiskereskedelmi szereplők és nem szeretnének társadalmi feszültséget a boltbezárásból, még önkéntes alapokon sem.

„A lényeg ugyanakkor a vásárló, akihez a kereskedő alkalmazkodik, az igényeit mindenkor kiszolgálja” – fogalmazott az érdekképviselő, aki szerint, miután az egekbe szökő árak miatt visszafogott lett a fogyasztás az üzletekben, a lakosság immár nagyobb arányban tudna azonosulni az intézkedéssel.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Sürgős tárgyalásba vette az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges 110 oldalas törvénymódosító javaslatot. A Fidesz és a KDNP nemmel szavazott, Magyar Péter miniszterelnök szerint az ellenzék nem akarja, hogy Magyarország hozzájusson a 6000 milliárd forintos uniós forrásokhoz. Görög Márta igazságügyi miniszter, az előterjesztő hangsúlyozta: Magyarország nem elveszíteni akarja az uniós forrásokat, hanem hazahozni és felhasználni, és nem új feltételeket teljesítenek, hanem 2022 óta ismert kötelezettségeket
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×