Infostart.hu
eur:
387.48
usd:
330.49
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Nyomásmérő órák a Magyar Földgáztároló Zrt. hajdúszoboszlói telephelyén 2020. január 8-án. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tájékoztatása szerint 98,5 százalék a belföldi gáztárolók töltöttsége, külföldről a kereskedelmi megállapodásoknak megfelelően érkezik a földgáz Magyarországra, így a földgázellátás biztosított a téli hónapokra, a lakosság és a közfeladatok ellátásához szükséges mennyiség egyaránt rendelkezésre áll.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Rekordáron értékesítik a földgázt Európában

Közel egy hónapon belül már a sokadik csúcsára emelkedett a földgáz tőzsdei ára Európában kedden reggel.

A legnagyobb európai gáztőzsde, a holland TTF novemberi határidős jegyzésében a földgáz ezer köbméterenként 1228,8 dollárba, azaz megawattóraként 102,45 euróba került.

Szeptemberben a legközelebbi határidős jegyzésekben még 759 dollár volt az átlagár.

Január óta ötszörösére nőttek a földgázárak

a holland TTF-n, ezen belül is szeptemberben drasztikus volt az emelkedés, gyakorlatilag megduplázódott az ár.

A földgáz árának emelkedése felfelé hajtja az elektromos energia és a szén árát a fűtési szezon közeledtével, miközben Európában a gáztározók töltöttségének szintje az átlagosnál alacsonyabb. A szén határidős jegyzése hétfőn 13 éves csúcson zárt.

Európa, miközben nem érkezik elengedő földgáz sem vezetéken keresztül, sem cseppfolyósított formában, kénytelen árversenybe bocsátkozni az elsőrangú ázsiai piacokkal a cseppfolyósított gázért, aminek komoly árfelhajtó hatása van.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×