eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán
Nyitókép: Pixabay

Különleges módon értékesíti olaj- és aranykincsét Venezuela

Kriptovalutáért fogja eladni páratlan nyersanyagkincsét.

Venezuela az országban termelt kőolajat és az arany egy részét nemzeti kriptovalutájáért fogja értékesíti.

Nicolas Maduro venezuelai elnök azt mondta, hogy a jövőben petróért adják majd a kőolajat és az arany egy részét, és hogy már aláírt szerződések vannak arról, hogy a vásárlók petróval fizetnek a venezuelai vasért, acélért és az alumíniumért.

Az államfő szerint sikeresen halad a petro fokozatos bevezetése az országon belül. Így például az év végi ünnepekre időzített plusz juttatásokat a nyugdíjasok és az állami tisztviselők kriptovalutában kapták meg.

A petrót 2018 február 20-án vezették be. A petro fedezetét az ország olajtartaléka adja. Egy petro 1 hordó (1 hordó=159 liter) venezuelai kőolaj árának felel meg.

A venezuelai kormány részben a kriptovaluta kibocsátásával tervezi helyreállítani a megroggyant gazdaságot.

A dél-amerikai ország a világ legnagyobb ismert kőolajkészletével rendelkezik, a térség legnagyobb olajtermelője, a világ egyik vezető olajexportálója. Az olajágazat adja Venezuela devizabevételének nagyobbik részét.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Már nem szezonban, hanem négy évszakban gondolkoznak a Balatonnál

Már nem szezonban, hanem négy évszakban gondolkoznak a Balatonnál

Minél több emberrel el kell hitetni, hogy az év bármelyik időszakában érdemes eltölteni egy-egy hétvégét a Balatonnál, és ha sikerül megváltoztatni azt a vélekedést, hogy a Balaton csak a fürdésre jó, akkor megnyerjük ezt a csatát – mondta az InfoRádióban a Balatoni Kör elnöke, Pach Gábor.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Időjárás: 20 fok és hózápor is lehet jövő héten

Időjárás: 20 fok és hózápor is lehet jövő héten

A hét elején még többfelé lehet zápor, majd csökken a csapadék esélye, és április első hetében jellemzően száraz, napos-felhős idő várható. A szél gyakran lesz erős. A hét közepén a hőmérséklet csúcsértéke ismét megközelíti a 20 Celsius-fokot, de vasárnapra 3-9 fok közé csökken, és visszatérnek a gyenge hajnali fagyok - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 30. 13:00
×
×
×
×