Infostart.hu
eur:
381.68
usd:
329.11
bux:
124486.59
2026. április 1. szerda Hugó
Nyitókép: Pexels

Kitört a lakáshitelláz Magyarországon

Soha nem vett még fel a magyar annyi lakáshitelt, mint idén. A számok meghaladják a válság kitörésének évében látott csúcsértéket.

Igaz, csak nominálisan, de az első nyolc havi

564 milliárd forintos kihelyezéssel meghaladta a magyarok lakáshitel-felvételi mértéke a 2003-as (543) és 2008-as szintet (562)

- írja a Portfolio.hu. A jegybank friss adatai szerint az egyéb hitelek terén is növekedés van, még úgy is, hogy a lakáshitelek egyre drágábbak (4,7 százalék helyett már 5 százalékos THM).

Az összes hitelt tekintve azonban még csak a 2008-as csúcs 70 százalékánál tartunk, a szabad felhasználású jelzáloghitelek piaca ugyanis nem támadt fel.

A portál előrejelzése szerint idén 900 milliárdnál állhat meg az új lakossági hitelszerződések összege,

ami felülmúlja minden bank várakozását.

Közben egyre többen fordulnak a rövid (1 éves) kamatperiódusú hitelektől a hosszúak (5 év felett) felé.

A lakossági hitelállomány mindenesetre - a Portfolio.hu összegzése szerint - töretlenül növekszik, most egy év alatt 3 százalékról beszélhetünk, a lakáshitelek 8,5 százalékkal bővültek.

A vállalati hitelállomány egyetlen év alatt

814 milliárd forinttal nőtt.

Címlapról ajánljuk
Az ukránok kilőtték az orosz olajexport jó részét

Az ukránok kilőtték az orosz olajexport jó részét

Két balti-tengeri kikötő és egy, a közelükben lévő hatalmas olajfinomító elleni tömeges ukrán dróncsapások jelentős veszteséget okoztak Moszkvának.

Itt a „Hormuzi-infláció”, már semmi nem lesz ugyanaz, mint azelőtt

Az Egyesült Államok szerint a szoros blokádja nem ér véget a háború befejeződésével, Irán pedig vámolná az áthaladó hajókat, ez azonban előidézhet további válaszokat akár amerikai, akár izraeli részről – véledett az InfoRádióban Nagy Dániel, az Oeconomus védelempolitikai szakértője szerint. Ami pedig a hétköznapokban látott bolti árakat jelenti, felejtsük el az eddigieket, legyen szó akár a tejről vagy a kenyérről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.01. szerda, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, a párt választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×