Infostart.hu
eur:
363.34
usd:
319.28
bux:
145080.86
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Sikeres évet zárt a MOL-csoport

A MOL-csoport 331,4 milliárd forint nettó nyereséget ért el 2006-ban, ami 35 százalékkal magasabb az egy évvel korábbi 244,9 milliárd forintnál - tette közzé a társaság a nem auditált, nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerint készített konszolidált jelentésében hétfőn.

A társaság a negyedik negyedévben 24,5 milliárd forint nyereséget könyvelhetett el, ami jócskán elmarad az elemzői várakozásoktól és 45 százalékkal kevesebb a 2005. utolsó negyedévi 52,3 milliárd forintos eredményénél.

A MOL-csoport összes bevétele 2006-ban 18 százalékkal 2.890,7 milliárd forintra emelkedett, az üzleti tevékenység eredménye 31 százalékkal 397,4 milliárd forintra nőtt.

Az "erős mérleg" lehetővé teszi az akvizíciós lehetőségek megragadását - mondta az elnök-vezérigazgató, utalva arra, hogy a MOL a negyedik negyedévben Oroszországban 100 százalékos tulajdonosa lett a BaiTex társaságnak, amely 67 millió hordóval növelte a bizonyított és várható készleteket.

Hernádi Zsolt szerint speciális IOR technikákat alkalmazva a jövőben jelentősen növelni tudják majd a mező kitermelési szintjét.

Növekvő kapacitások

A MOL számára az idei év nagy kihívása az akvizíciók lesznek: ezek alapja, hogy a cégcsoport 2006 végén 399 milliárd forintot meghaladó készpénzzel rendelkezett - mondta Mosonyi György, a MOL vezérigazgatója a társaság gyorsjelentését elemző sajtótájékoztatón.

A tervezett akvizíciók között a horvátországi INA többségének megszerzése, és a szerbiai NIS privatizációjában való részvétel szerepel.

A vezérigazgató hozzátette: a 2005-ben elfogadott 2010-ig szóló stratégia azzal számol. hogy a termelést megháromszorozzák, a felodolgozó kapacitásokat pedig duplájára növelik.

Címlapról ajánljuk
Somkuti Bálint: Netanjahu győzködi Trumpot

Somkuti Bálint: Netanjahu győzködi Trumpot

Donald Trump amerikai elnök beleegyezett abba, hogy gyártási engedélyt adjon Ukrajnának a Patriot légvédelmi rakétákra – közölte washingtoni tárgyalásuk után Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Fox News hírtelevízióban. Az InfoRádió Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértőt kérdezte az ukrán elnök és az izraeli kormányfő washingtoni látogatásáról.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×