Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
fotó: police.hu
Nyitókép: police.hu

Hajfestékkel próbálta álcázni az ellopott kiskutyát

Elloptak egy fekete alapon fehér foltos csivavát egy somogyi ház udvaráról. A tettes ezek után hajfestékkel szürkére varázsolta az állat szőrét, de így is lebukott.

A tulajdonos elmondása szerint családi házuk kertjéből Roni korábban soha nem szökött ki az utcára, ezért gazdája először a szomszédokat kérdezgette, valaki nem látta-e a kétéves csivavájukat. Az egyik szomszéd arról számolt be a nőnek, hogy látta, mi történt - írja a rendőrség.

Egy szomszédos településen élő férfi megállt az autójával a háznál, simogatni kezdte a kiskutyát, majd megfogta és az autójába tette.

A tulajdonos ezek után elment az illetőhöz, aki tagadta tettét, de ekkor felhangzott Roni nyüszítése. A nyári konyhában volt a kutya, aki egyből a gazdájához futott, de a színe egészen más volt, mint korábban.

fotó: police.hu
fotó: police.hu

A 40 éves, őrizetbe vett férfi meséje szerint a kutyát nem ő tette az autóba, hanem az magától ugrott be oda, és nem is festette át, hanem

a kutya ugrott bele a nyári konyhában lévő lavórba, amelyben festéket és fáradt olajat tárolt.

Aztán addig hempergett a vegyi anyagokban, amíg tetőtől talpig festékes lett.

Később kiderült, hogy ez valószínűleg nem igaz, és Roni visszakerült gazdájához.

Címlapról ajánljuk
Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Lehet, hogy hamarosan igazzá válik a mondás, hogy „a Napra lehet nézni, de rád nem”? Egy startup (befektetők dollármillióival a háta mögött) egy olyan módszer kidolgozásán ügyködik, amellyel tompítani lehetne a Földet érő napfényt. Ez eszközt kínálna a globális felmelegedés elleni fellépésre. A klímaaktivisták hevesen reagáltak, miközben politikai akadályai is lehetnek a merész elképzelésnek.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×