Infostart.hu
eur:
359.55
usd:
315.73
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs
Fotó: Infóstart
Nyitókép: Infóstart

Kétmillió euró égett el a Dunán

Kiderült, hogy hány forintba került az a luxusjacht, amely kedden gyulladt ki a Hajógyári sziget kikötőjében Óbudánál.

A tűz kialakulásának oka egyelőre ismeretlen - közölte a közösségi oldalán a Wiking Yacht Club. Ahogy azt az elsők között megírtuk a katasztrófavédelem már hivatalból vizsgálja az esetet, ez hetekbe is telhet.

A luxushajót egyébként a tűzoltók süllyesztették el, mert csak így tudták megfékezni a lángokat. Erről is részletesen beszámoltunk.

Az interneten sokan találgatták, hogy volt-e biztosítási a vízijárműnek és egyáltalán mekkora lehet az értéke. Nos, a kikötői klub azt írja: a hajó értékesítési céllal van a Magyar Kikötő Zrt. tulajdonában.

A tervezett értékesítési ára 2 millió euró lett volna.

A hajó Casco biztosítással nem rendelkezett.

Azt ígérik, hogy az oltás során elsüllyesztett hajót rövid időn belül kiemelik, és addig is bójákkal láthatóvá tették a balesetveszély elkerülése miatt. A dunai hajóközlekedés, valamint a Wiking Yacht Club működése zavartalan - tették még hozzá.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

Amikor egy chatbot azt írja, hogy fél, szeret, büszke ránk vagy nem akarja, hogy kikapcsolják, könnyű zavarba jönni. Tudjuk, hogy ezek csak szavak egy képernyőn, mégis úgy olvassuk őket, mintha valaki lenne mögöttük. Ebben rejlik a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb társadalmi ereje, egyben veszélye. A gépi empátia egyszerre lehet hamis és hatásos.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×