Infostart.hu
eur:
355.78
usd:
311.38
bux:
139892.19
2026. június 30. kedd Pál

A hetesgyilkosság egyetlen szemtanúja egy kétéves kislány

Egy kétéves kislány az egyetlen életben maradt szemtanúja annak az észak-németországi gyilkosságnak, amelyben hét ázsiait öltek meg egy kínai étteremben.

A Hamburgtól délre lévő Sittensen városkában vasárnap lőttek le hét embert a Lin Jue étteremben.

Amikor a rendőrök a helyszínre értek, az éttermet birtokló házaspár, valamint négy alkalmazottjuk már halott volt, valamennyiüket fejbe lőtték.

A hetedik áldozat szintén az étterem alkalmazottja volt, őt súlyos sérülésekkel vitték kórházba, de hétfő este ő is meghalt.

A rendőrség egyelőre tanácstalan, bár elmondásuk szerint több szálon is nyomoznak.

Most már nem kínaiként, hanem ázsiaiként írják le az áldozatokat, miután a kínai nagykövetség közölte: a meggyilkoltak egyike sem kínai állampolgár.

A rendőrség kedden nyilvánosságra hozta, hogy az egyetlen életben maradt szemtanú a tulajdonosok kétéves lánya, akit jelenleg pszichiátriai kezelésben részesítenek Hamburgban.

Arról nincs hír, hogy kihallgatták-e, mindenesetre a német törvények szerint az általa elmondottakat nem lehet bizonyítékként felhasználni, mert túl fiatal.

A hatóság azt gyanítja, hogy az öldöklésért a kínai maffia a felelős, német bűnügyi szakértők szerint pedig az eset a triádok nyilvános kivégzési módszerét idézi.

A rendőrök eddig úgy tartották, hogy a szervezett bűnözésnek ez a fajtája eltűnt a kilencvenes évek második felében, miután kiszorították a kelet-európai maffia módszerei.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon
Bejelentés

Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon

Minden hőmérsékleti rekord megdőlt, Szécsényben 42 fokot mértek ma, de az ország nagy részén meghaladta a 40 fokot a hőmérséklet, ezért továbbra is érvényben van a harmadfokú hőségriasztás – közölte Magyar Péter.

Szakértő: Putyin olyan eszközhöz nyúl, amit 20 éve nem alkalmazott

Szeptemberben parlamenti választásokat tartanak Oroszországban, és a kormánypárt több meglepő húzással próbálkozik. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója az InfoRádióban beszélt a többi párt esélyeiről, az oroszországi üzemanyag-ellátási problémákról, Vlagyimir Putyin retorikaváltásáról és a fronthelyzetről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×