Az Európai Unió évekkel ezelőtt döntött az óraátállítás eltörléséről, de azóta is késik a végrehajtása. Március végén ismét át kell állítani az órákat a nyári időszámításra, és a Kormányinfón megkérdezték Gulyás Gergelyt, hogy ez lesz-e az utolsó átállás, és hogy a kormány inkább a nyári vagy a téli időszámítást tartaná-e meg.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, nem változott az álláspontja, ha egységes európai döntés születik, akkor nyári időszámítás jobb, mint a téli. "Megvoltunk eddig az óraátállítással, de ha meg kell szüntetni, akkor maradjon a nyári időszámítás" – mondta a miniszter.
Az Európai Bizottság 2018-ban konzultációt indított az óraátállítás eltörléséről, amely során több mint 4,6 millió ember véleményét gyűjtötték össze. Az eredmények szerint a válaszadók 80 százaléka támogatta az eltörlést. Az Európai Parlament ennek hatására 2021-től kezdődően javasolta az óraátállítás megszüntetését, de a tagállamok között nem született egységes döntés. A fő probléma az, hogy a tagországoknak el kellene dönteniük, hogy a nyári vagy a téli időszámítást alkalmazzák véglegesen. Ez a döntés azonban hatással lenne a gazdaságra, a közlekedésre, az energiafogyasztásra és az időzónák összehangolására, ami komoly akadályokat gördített a megvalósítás elé.