Infostart.hu
eur:
384.91
usd:
332
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Unsplash

Szigorítja a kormány a házi kedvencek kereskedelmét

A lehetőségek ugyan szűkülnek, de nem kell aggódni, az állatvédők akarták, hogy így legyen.

Az Agrárminisztérium már novemberben bejelentette, hogy állatvédő civil szervezetek kezdeményezésére szigorítanak az állatkereskedelmen - írja a hvg.hu.

Az új szabályok értelmében tilos lesz állatvásárokon kutyát, macskát és vadon befogott madarakat árusítani.

Mint írják, az ígéretből tett lett, és a szerda éjjel megjelent Magyar Közlönyben már szerepel a kormányrendelet módosítása, amely a kihirdetéstől számított 15. napon lép életbe.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×