Infostart.hu
eur:
386.44
usd:
328.25
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Portik Tamás a két évtizeddel ezelőtti Aranykéz utcai robbantás, valamint a Fenyő- és a Cinóber-gyilkosság összevont büntetőperének tárgyalásán a Fővárosi Törvényszék tárgyalótermében 2016. március 31-én. A szlovák állampolgárságú Jozef Rohácot életfogytiglani, Portik Tamást 13 év szabadságvesztésre ítélte minősített emberölés miatt a Fővárosi Törvényszék első fokon, nem jogerősen.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Újabb 20 év fegyházzal gyarapodott Portik Tamás büntetése

A különböző gyilkossági ügyekben már kiszabott több évtizedes szabadságvesztését töltő Portik Tamást szerdán a Fővárosi Ítélőtábla újabb 20 év fegyházra ítélte másodfokon, jogerősen, két 1990-es évekbeli gyilkossági ügyben.

A tábla közleményéből kiderül, hogy az elsőrendű vádlott bűnösségét ezúttal az 1996-ban az ügetőn L. Cs. sérelmére aljas célból elkövetett emberölési kísérlet és az 1999-ben Gy. J. sérelmére előre kitervelten elkövetett emberölés ügyében mondták ki felbujtóként, s ezért szabtak ki 20 év fegyházat.

Portik Tamást korábban már Prisztás József 1996-os meggyilkolása és a négy halálos áldozatot követelő 1998-as Aranykéz utcai robbantás ügyében jogerősen elítélték felbujtóként. Legutóbb Fenyő János médiavállalkozó szintén 1998-as meggyilkolása ügyében mondták ki a bűnösségét felbújtóként. A Fenyő-ügyben február 8-án kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében a Fővárosi Törvényszék életfogytiglannal sújtotta Portik Tamást.

A tábla közleménye szerint az elsőrendű vádlott – a vele szemben született jogerős ítéletekből megállapíthatóan – több ember haláláért felelős. Ezek a cselekmények kivétel nélkül a vádlott és társai köré szerveződő bűnözői kör érdekeit szolgálták, céljuk volt ennek a bűnözői csoportnak a további erősödése a konkurencia kiiktatása révén, az üzleti érdekek védelme, illetve a büntetőjogi felelősségre vonás elkerülése.

Emlékeztetnek: az elsőrendű vádlotthoz köthető bűncselekmények a kilencvenes évek második felében komoly össztársadalmi felháborodást váltottak ki, és alapjaiban ingatták meg az állampolgárok biztonságérzetét. Ezek a tények jól mutatják az elsőrendű vádlott személyében rejlő igen komoly, a magyar büntető igazságszolgáltatás történetében is kivételesen kiemelkedő mértékű társadalomra veszélyességet. Hozzáteszik ugyanakkor, hogy a vádlotthoz köthető bűncselekmények a közvélemény számára mára már inkább történelmi eseményekként jelennek meg.

A bűncselekményekkel összefüggésbe hozható bűnözői csoport már az ezredforduló környékén beszüntette tevékenységét, több érintett meghalt, mások jelenleg is szabadságvesztés büntetést töltenek. Így a vádlott sem jelent már olyan mértékű fenyegetést a közbiztonságra, amely életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabását indokolná – írták.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×