Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Welding robots movement in a car factory
Nyitókép: WangAnQi/Getty Images

Lapértesülés: összeszerelő üzem lesz csak a BYD szegedi autógyára mellett

Kínából szállítják majd Magyarországra az akkumulátorok részegységeit, melyeket aztán a dél-alföldi városban illesztenek össze és szerelnek be az autókba.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, Szegeden építi meg első európai üzemét a világelső elektromosautó-gyártó kínai BYD. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter még 2023 decemberében közölte: a magyar gazdaság modern kori történetének egyik legjelentősebb beruházása veszi kezdetét, amely több ezer új munkahelyet teremt a régióban és biztosíthatja, hogy a magyar gazdaság hosszú távú és fenntartható növekedési pályán maradjon.

Az üzemnek helyszínt biztosító telek adásvételi előszerződését január végén írták alá. „Ennek a gyárépítésnek a hatása hasonló lesz, mint az Audi győri, a Mercedes kecskeméti, a BMW debreceni vagy éppen a Suzuki esztergomi gyárépítésének. Az egész város kap egy új lendületet, új dimenzióba kerül, ami jó Szegednek, jó a szegedieknek” – fogalmazott a bejelentéskor Szijjártó Péter.

Kezdetben a BYD állítólag azt is számításba vette, hogy esetleg Magyarországon gyártassa az akkumulátorokat szegedi autógyárához, de erről végül letett a kínai vállalat. A Népszava értesülése szerint

Szegeden csak összeillesztik az akkurészegységeket, majd beteszik azokat az autókba, vegyipari tevékenységet nem fognak folytatni a dél-alföldi városban.

A lap szerint a döntés hátterében az állhat, hogy a gyártáshoz felhasznált grafitot mindenképpen ide kellene hozni Kínából, melynek eredményeképpen alig van költségkülönbség aközött, hogy az alapanyagot vagy a részegységet szállítják hazánkba, így viszont megspórolják az új akkumulátorgyár felépítésének költségeit.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×