Infostart.hu
eur:
361.85
usd:
310.44
bux:
0
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár
Fotó: HUMDA
Nyitókép: Kovacs Zsolt/HUMDA

Kiderült, lesz-e KRESZ-vizsga az általános iskolában

A kerettantervben szerepel a közlekedésbiztonság, de egyelőre csak 10 órát tartanak belőle, és számonkérés sincs.

Berzai Zsolt alezredes februárban a Rendőrségi Igazgatási Központban megrendezett VIII. Iskolarendőr Szakmai Napon beszélt arról, hogy akár a 2023/2024-es tantervnek is hangsúlyosabb eleme lehet a biztonságos közlekedés oktatása. Mint fogalmazott, bár még nagyon kezdeti fázisban van, de már elindult a projekt, és hosszú távon elképzelhetőnek tartja, hogy a tanulóknak vizsgát kell majd tenniük közlekedési ismeretekből.

A 24.hu az új tanév kezdetével rákérdezett, hogy a honvédelem tantárgy próbaoktatása mellett bevezették-e az idén a közlekedéssel kapcsolatos új tantárgyat. A Belügyminisztérium a válaszában azt írta, hogy bár tantárgyi szinten még nem vezették be, ám a témakör már beépült a közösségi nevelés kerettantervbe. Ez azt jelenti, hogy osztályfőnöki órákon esik róla szó.

Az Oktatási Hivatal honlapján megtekinthető kerettanterv szerint a közlekedésbiztonság témakörének feldolgozására a javasolt óraszám az 5–8. évfolyamokon összesen 10 óra.

"A közlekedésbiztonság célja, hogy a tanulók olyan viselkedésformákat sajátítsanak el és olyan szokásokat alakítsanak ki, amelyek hozzájárulnak a társadalom tagjainak szabálykövető és biztonságos közlekedési magatartásához. A közlekedésbiztonság témáival való foglalkozás elősegíti a közösségi, a gyalogos és a kerékpáros közlekedés során bekövetkező balesetek megelőzését, továbbá felhívja a tanulók figyelmét a fenntartható közlekedési módok előnyben részesítésének fontosságára. A közlekedésbiztonsághoz kapcsolódó tananyagok és segédletek a KRÉTA felületen elérhetők – olvasható a kerettantervben.

A Belügyminisztérium közölte: a témakörből nem kell vizsgát tenni. A rendszer így elméletileg nem növeli érdemben az órák számát, és a gyerekek tanulmányi előrehaladását sem befolyásolja.

Címlapról ajánljuk
Tisza-kormány: kiderülnek a 12 órás kormányülés döntései, ma dőlhet el, ki vezeti az elszámoltatást

Tisza-kormány: kiderülnek a 12 órás kormányülés döntései, ma dőlhet el, ki vezeti az elszámoltatást

Kétnapos rendkívüli ülést kezd csütörtökön az Országgyűlés: a nap napirend előtti felszólalásokkal indul, majd a képviselők döntenek a Médiatanács elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság felállításáról, tárgyalják az Alkotmánybíróság működését érintő – az alaptörvény tizenhetedik módosításához kapcsolódó – törvénymódosításokat, valamint a szakképzési és egyes igazságügyi törvények módosítását. Az igazságügyi és alkotmányügyi bizottság csütörtök délelőtt tesz javaslatot a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal vezetőire, akikről pénteken titkos szavazással dönt a Ház. Közben a szerdai, tizenkét órán át tartó kormányülés több mint negyven napirendi pontjának döntéseiről is érkezhetnek részletek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×