Infostart.hu
eur:
355.95
usd:
306.18
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Sunrise shot of the Hungarian parliament in Budapest with a reflection in Danube
Nyitókép: photo by Miroslav Petrasko/Getty Images

Rendkívüli ülés: terítéken a költségvetés és a pedagógusok új életpályamodellje

2024-es költségvetés főbb számait is tartalmazó összegző módosító indítványról dönthet az Országgyűlés hétfőn, e heti, háromnapos rendkívüli ülésének első napján. Elfogadhatják a pedagógusok új életpályájáról szóló törvényt is.

Megemlékezéssel kezdődik az Országgyűlés rendkívüli ülése hétfő délután 1 órakor, a képviselők a közelmúltban elhunyt Géczi József Alajos MSZP-s képviselő életútja előtt hajtanak fejet. A napirend előtti felszólalásokat követően a parlament befejezi a vitát a jövő évi költségvetésről, majd dönt a módosító javaslatokról. Lesznek, azonnali kérdések, interpellációk és kérdések is.

Az ellenzék egyebek mellett a közoktatás helyzetéről, az otthonteremtési támogatások változásairól, a magyar légtér védelméről, a végrehajtók ellenőrzéséről, az akkumulátorgyáraknak tulajdonított környezetszennyezés mértékéről, az infláció csökkenéséről és a hulladékgazdálkodás átalakításáról faggatja a kormányt. A Fidesz–KDNP-sek a gazdasági növekedésről, a SZÉP-kártyáról és az áramszerződések árplafonjáról szeretnének többet megtudni.

A szócsata után a képviselők befejezik a vitát a beruházási törvényről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, valamint a nemzetiségekről, a szerencsejátékokról, a bányászatról, a helyi adókról, a légitársaságok hozzájárulásáról és a pedagógusok új életpályájáról szóló jogszabályok módosításairól, végül pedig napirend utáni felszólalásokat hallgatnak meg.

Kedd reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik a parlamenti ülés, majd a képviselők megszavazzák az előbb említett jogszabályok többségét, köztük tehát a pedagógusok új életpályájáról szólót is, illetve új alkotmánybírósági tagokat választanak és vitát rendeznek a kulturális örökség fenntartható fejlesztéséről.

Pénteken 10 óra 30 perckor ül össze a parlament, hogy elfogadja a jövő évi költségvetést, amelyről Varga Mihály pénzügyminiszter korábban úgy fogalmazott: „A 2024-es költségvetés egy védelmi költségvetés. Háborús időkben olyan költségvetése van szüksége Magyarországnak, amely garantálja hazánk biztonságát, megvédi a családokat, a nyugdíjakat, a munkahelyeket és a rezsicsökkentést. Ezért jövő évi költségvetés fókuszában a rezsivédelem és a honvédelem megerősítése áll.”

A pénteki rendkívüli ülésnap bizottsági tisztségviselők megválasztásával és napirend utáni felszólalásokkal zárul az Országgyűlésben, amelynek napirendjén a svéd NATO csatlakozása ratifikációja most sem szerepel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×