Infostart.hu
eur:
385.58
usd:
331.09
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Fotó: Infóstart
Nyitókép: Infóstart

Estig dolgoztak az Árpád hídnál kigyulladt luxusyacht oltásán

A tűzesetből származó sűrű, fekete füstoszlop a város távolabbi pontjairól is látható volt.

Kedd estére eloltották a tűzoltók az Óbudai-sziget déli felénél, az Árpád híd budai hídfője közelében délután kigyulladt hajó lángjait - közölte Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.

Kolozsi Péter tájékoztatása szerint a fővárosi hivatásos tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, és - a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett - a szárazföldről, valamint a Szent Flórián tűzoltóhajóról fékezték meg a lángokat.

Az egységek még egy izzó rész felszámolásán dolgoznak - tette hozzá, jelezve, hogy a tűz más hajókat és létesítményeket nem veszélyeztetett.

Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője korábban azt közölte, hogy egy 15-20 méter hosszú jacht gyulladt ki a Hajógyári-sziget déli csücskénél lévő hajókikötőben.

A tűzesetből származó sűrű, fekete füstoszlop a város távolabbi pontjairól is látható volt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×