Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Unsplash

Ezrek vettek részt a belvárosi Tanárballagáson

Egyházi iskolákban dolgozó pedagógusok hívták a Szent István Bazilika elé a nyilvánosságot.

Ezrek vettek részt Budapest belvárosában kedden a Tanárballagás elnevezésű eseményen, ahol egyházi iskolákban tanító pedagógusok hívására ballagtak tanárok a Deák térről a Szent István Bazilikához.

Maga a ballagás a pályaelhagyás problémáját szimbolizálta az eseményen, a vonulók szimpatizánsok sorfalától övezve tették meg a rövid utat, az "Elmegyek, elmegyek" című "ballagós" népdalt énekelve.

A helyszínen egy rézfúvós kvartett adta elő a Gaudeamus kezdetű ballagási éneket, majd beszédek következtek egyházi iskolákban dolgozó tanárok részéről, de egy evangélikus lelkész is felszólalt.

A rendezvényen résztvevők a Szent István tér felét töltötték meg, meghallgatva a pedagógusok öt pontját:

  • "Új nemzeti oktatási stratégiát!
  • Gyerekbarát oktatást!
  • Autonómiát!
  • Vonzó pedagógus-életpályát, értékálló és igazságos bért!
  • Megbecsülést a pedagógusoknak!"

Az esemény végén a Himnuszt énekelték el a résztvevők.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×